Kızılay sel bölgesinde...

Kızılay sel bölgesinde...

09 Eylül 2009, Çarşamba 15:08
A A

Türk Kızılayı, başta Tekirdağ’ın Saray ilçesi olmak üzere Trakya’da sağanak yağışın sele sebep olması nedeniyle bölgeye acil yardım göndermeye devam ediyor.
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin yaptığı açıklamaya göre, mağdur olan vatandaşlara ve bölgede çalışma yürüten ekiplere destek olmak amacıyla, Marmara Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi, Tekirdağ Şubesi’nden 11 afet aracı, 1 mobil ekmek fırını, 1 mobil mutfak, 36 afet müdahale uzmanı ile birlikte 20 Mevlana Evi, 10 çadır, 433 yatak, 1020 battaniye, 1330 gıda kolisi, 3 bin adet su bidonu, çeşitli hijyen malzemesi ve 1160 şişe içecek su gönderdi.

-SEL MAĞDURU AİLELER İÇİN PSİKOSOSYAL DESTEK VE MEVLANA EVLERİ-

Küçükali yaptığı açıklamada, ilk planda günlük 10 bin adet ekmek çıkarma kapasitesine sahip mobil ekmek fırınının üretimine başladığını belirtti. Küçükali, kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere dağıtılmak üzere de bin adet kumanda hazırlanıp dağıtımına başlandığını kaydetti.
Küçükali, 20 adet Mevlana Evi’nin vatandaşların hizmetine sunulacağını ve afetten etkilenen vatandaşlara Birliğe bağlı uzmanlar tarafından, afetin etkilerini daha kolay atabilmeleri için psikososyal destek verileceği bildirildi.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.