Kızılay'da polis müdahalesi!

Kızılay'da polis müdahalesi!

Ankara'da Kızılay'da Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eden gruba polis müdahale etti

11 Mart 2014, Salı 18:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gezi direnişi sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem yapan üniversite öğrencileri Kızılay'a yürüdü.  Ankara Üniversitesi (AÜ) Cebeci Kampüsü'nde toplanan grubun, Kızılay'a izinsiz yürümek istemesi üzerine polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.  Uyarıya rağmen dağılmayan ve yürümek isteyen gruba polis biber gazı ile müdahale etti.

BİBER GAZI VE TAZYİKLİ SU İLE MÜDAHALE

Bunun üzerine kampüsün içine giren grup, polisin olay yerinden çekilmesinin ardından Kızılay'a yürüdü.  Yürüyüş sırasında gruptakilerden bazılarının, Ankaray istasyonu önündeki bir direği ve kaldırım taşlarını söktükleri gözlendi. Grubun Kızılay'a varışında da meydandaki trafik kısa bir süre aksadı. Polis, gruptakilerin yürüyüşü sırasında, Cemal Gürsel ve Ziya Gökalp caddelerini trafiğe kapattı.  Kızılay'da yoğun güvenlik önlemi alan polis eylemci gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

İlgili HaberMETROYA DA GAZ

Gazdan etkilenen bazı eylemciler ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. 

 

Ankara metrosunun içine de gaz atıldı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer15704","15704","201403","15704-114128.jpg","1", "0","Kızılay'da polis müdahalesi!");

 
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buse'nin acı feryadı: Ne olur beni kurtarın