Kızılırmak'ın renkli taşları tabloya dönüştü

Sivas'ın Hafik ilçesinde emekli marangoz ustası Emrullah Faruk Aydoğan, Kızılırmak kenarından topladığı renkli çakıl taşlarıyla tablolar yapıyor.

03 Kasım 2021, Çarşamba 12:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kızılırmak kenarından topladığı renkli taşlarla tablolar yapıyor

Kızılırmak kenarından topladığı renkli taşlarla tablolar yapıyor

Çocukken kara kalem çalışmalarına ilgi duyan 58 yaşındaki Aydoğan, bugüne kadar 20'yi aşkın tablo yaptı. Aydoğan, eserlerinin satışından elde ettiği gelirle aile bütçesine de katkı sağlıyor.

Emrullah Faruk Aydoğan, AA muhabirine, resim tutkusunun çocuk yaşta başladığını söyledi.

Son yıllarda topladığı çakıl taşlarını kum haline getirip, kontrplak üzerine tutkalla yapıştırıp resimler ürettiğini anlatan Aydoğan, şöyle konuştu:

"Çocukluğumdan beri ırmak kenarlarındaki çakıl taşlarına ilgi duyuyordum. Bunlardan bir şeyler yapabilir miyim diye düşündüm. Irmak kenarlarından topladığım taşları eve getiriyorum. Taşları renklerine göre ayırdıktan sonra kırarak iri kum haline getiriyorum. Kontrplağın üzerine tuval bezi yapıştırıp sonra iri kumlarla tabloya dönüştürüyorum."

Aydoğan, genellikle manzara ve portre resimler çalıştığını dile getirerek, talep olması durumunda farklı tablolar da yaptığını ifade etti.

Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portrelerini de yaptığını belirten Aydoğan, "Genelde doğa resimleri yapıyorum. Bir tabloyu yaklaşık 15 günde tamamlıyorum." dedi.

AA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eternals filmine kötü haber!