"Kızımın babası ben olmayabilirim"

"Kızımın babası ben olmayabilirim"

31 Ekim 2009, Cumartesi 14:49
A A
'Kızımın babası ben olmayabilirim'

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde 13 yıl önce evlendiği eşinden boşanan 44 yaşındaki Mehmet Emin İpek, mahkemenin 12 yaşındaki kızı için verdiği aylık 80 TL nafakaya karşı çıktı. Özel poliklinikten aldığı rapor ile spermlerinin yüzde 95 oranında ölü olduğunu belirleyen İpek, "Bu şartlarda benim çocuğumun olması mümkün değil. Çocuğun babası ben değilim" diyerek, Aile Mahkemesi'ne dava açtı.

Bandırma'da özel bir şirkete memur olarak çalışan Mehmet Emin İpek 13 yıl önce eşinden boşanan bir kız çocuğu annesi Fatma İpek ile evlendi. Çift bir yıl sonra dünyaya gelen çocuklarına İpek adını verdiler. İddiaya göre, eşinin fuhuş yaptığını düşündüğü arkadaşlarıyla ilişkisini kesmesini isteyen Mehmet Emin İpek, eşinin "Ben senden vazgeçerim, arkadaşlarımdan geçmem" demesi üzerine aralarında şiddetli geçimsizlik başladı. Tartışmalar üzerine Fatma İpek'in açtığı dava sonucu çift, geçtiğimiz Ocak ayında boşanırken, mahkeme Mehmet Emin İpek'in kızı için ayda 80 TL nafaka ödemesine karar verdi. Nafaka ödemek istemeyen Mehmet Emin İpek, özel bir klinikten aldığı raporla spermlerinin yüzde 95 oranında ölü olduğunu ve kızının gerçek babasının kendisi olmayacağını öne sürerek, Bandırma Aile Mahkemesi'ne bu kez babalığın tespiti için dava açtı.

Aldığı raporu mahkemeye kanıt olarak veren Mehmet Emin İpek, "Ben eşimden şüpheleniyordum. Bunu paylaşamıyordum. Boşanma davasından sonra nafaka vermem istenince gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyorum. Dünyaya gelen çocuğun gerçekten babası bensem ona sahip çıkarım. Aksi halde olmayan kızım için nafaka ödemek istemiyorum" dedi. Mehmet Emin İpek'in kızının gerçek babası olmadığını öne sürdüğü davayla ilgili duruşmaya Kasım ayında başlanacak.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.