Kızını ölüme hazırlamak için her gün mezara giriyor

Çin'de yaşayan Zhang Liyong, hastane masraflarını karşılayamadığı için tedavi ettiremediği kızını, ölüme alışsın diye her gün mezara götürüyor
 

30 Haziran 2017, Cuma 16:33
A A
Kızını ölüme hazırlamak için her gün mezara giriyor
Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, tedavi olmazsa doktorların çok az bir ömrü kaldığını söylediği kızı için mezar kazdı. Bunu yapmasındaki neden ise çok acı...

Zhang Lyong, tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla doğan 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı. Doktorlar, 2 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konulan küçük kızın uzun bir yaşamı olmayacağını söyledi. Teşhisin konduğu günden bu yana aile çocuğun tedavi masrafları için toplamda yaklaşık 76 bin TL harcadı.

'KİMSE BİZE BORÇ VERMEK İSTEMİYOR'

Eşi Deng Min ile birlikte bir çiftlik yapan Zhang Liyong, ayda 287 pound (1,311 TL) kazanıyor ve gittikçe artan masraflara gücünün yetmediğini söylüyor: "Çok kişiden borç aldık, artık kimse bize borç vermek istemiyor. Kan nakli için bizim kanlarımız uyuşmadı. Bu yüzden ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdik fakat çocukların kanı uyuşsa bile böyle bir naklin maddi yükünü kaldırabileceğimizi sanmıyorum."

MEZARA GÖTÜRÜP DİNLENDİRİYOR

Zhang Lyong, “Yapabileceğim tek şey, sonsuza kadar uyuyacağı yere onu alıştırmak. Her gün onun yanında olacağım. Tek umudum burada rahat etmesi ve o vakit geldiğinde korkmaması” şeklinde konuştu.

O günden beri babası küçük kızı Zhang Ixinlei’yi her gün ileride gömüleceği mezara götürüyor. Çocuğunu orada oynatıyor, dinlendiriyor.
 
Sıradaki haber yükleniyor...