'Kızınızın sevgilisiyle birlikte oldunuz mu?' sorusu, Deniz Akkaya'nın başını yaktı

Deniz Akkaya, bir televizyon programında şarkıcı Tuğba Özerk’in annesi Günay Kapani'ye 'Kızınızın sevgilisiyle birlikte oldunuz mu?' diye şaşkına çeviren bir soru soru sormuştu. Deniz Akkaya'nın sorusu üzerine harekete geçen Günay Kapani, Akkaya hakkında şikayette bulunmuştu. O dava sonuçlandı.

29 Ocak 2021, Cuma 12:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Deniz Akkaya, 2016 yılında yorumcusu olduğu bir programda Tuğba Özerk’in annesi Günay Kapani’yi telefonla canlı yayına bağlamıştı. İkili arasında geçen konuşmada Akkaya, Kapani’ye “Kızınızın sevgilisiyle birlikte oldunuz mu?” diye bir soru yöneltmişti.

Deniz Akkaya’nın bu sorusu magazinde günlerce tartışma konusu olmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren Günay Kapani, Deniz Akkaya’dan şikayetçi olmuş ve ardından tazminat davası açılmıştı.

Tuğba Özerk, Akkaya'nın olay sorusundan aylar sonra bir arkadaşının Instagram sayfasında eski mankenin de fotoğrafını görünce 'deve' ve 'zavallı' şeklinde hakaret içerikli yorum yazmıştı.

Deniz Akkaya, Tuğba Özerk'in sözleri üzerine, "O kadının sorunları var. Defalarca açtığım davaları kazandım. Parası pulu kalmadı diye açmıyordum, durumuna üzülüyorum. Ancak bu son yazdıkları avukata intikal etti. Yine mahkemede hesap verecek" ifadelerini kullanmıştı.

O günden beri süren davanın son celsesi dün görüldü. Davaya Günay Kapani yerine avukatı Türker Candan katıldı. Akkaya’nın avukatı “Müvekkilim basın özgürlüğü çerçevesinde soru sormuştur” diyerek savunmasını gerçekleştirdi. Mahkeme, Deniz Akkaya’yı suçlu bularak, yasal faiziyle birlikte 8 bin TL tazminat ödemesine hükmederek davayı sonlandırdı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cenk Küpeli ile Demet Şener boşandı ama damatlık krizi devam ediyor