Kızıyla yolculuk yapmak istedi, 'İslam'a aykırı' diye bilet verilmedi

Kızıyla yolculuk yapmak istedi, 'İslam'a aykırı' diye bilet verilmedi

Kocaeli Gebze Hızlı Tren İstasyonu'nda Ankara'dan 9 yaşındaki kızını alıp İstanbul'a getirmek için bilet almak isteyen Fatih Tuna Erciyas'a gişedeki bilet satış görevlisi "Bayan, erkeğin yanına oturamaz" diyerek karşı çıktı. Erciyas, gişe görevlisinin "İslam dini bunu kabul etmiyor" dediğini öne sürdü
 

19 Ocak 2017, Perşembe 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dokuz8haber'in haberine göre, kızıyla birlikte yolculuk yapmak isteyen Fatih Tuna Erciyas, bilet almak için Gebze Hızlı Tren İstasyonu'na geldi. Bilet satış gişesindeki görevli Erciyas'a "Bayan, erkeğin yanına oturamaz" diyerek kızının 'erkek' olarak kayıt edilip aynı koltukta yolculuğun mümkün olabileceğini belirtip bu uygulamanın da onları suçlu durumuna düşüreceği için risk alamayacağını söyledi.

Erciyas, 9 yaşındaki kızıyla birlikte yolculuk yapmak istediğini söylediğini ve 'Bu nasıl uygulama?' diye sorması üzerine gişe görevlisinin kendisine "İslam dini bunu kabul etmiyor" dediğini iddia etti.'SİSTEMLE ALAKALI BİR DURUM'

Dokuz8haber'e konuşan Erciyas, bu cevap üzerine büyük şok yaşadığını belirterek müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğini ve aldığı yanıtı şu ifadelerle anlattı:

"Ayrı ayrı yerlerden bilet alabildim düşünebiliyor musunuz. Hâlâ şaşkınım! Aldım bileti kuzu kuzu. Öz kızımla ayrı yerlerde yolculuk yapacağım. Şoku atlatınca müşteri hizmetlerini aradım. 'Bay ve bayana eş dahi olsalar yan yana koltuklarda bilet verilmiyor ama size yanlış aksedilmiş, bunun dinle bir ilgisi yok sistemle alakalı bir durum' dendi. Ben gidiş-dönüş aldığım için kızım yanımda oturamazmış. Eğer Ankara'dan direkt alsaymışım o zaman oturabilirmişiz ama bilet ayrı ayrı kesildiği için bu gibi durumda yan yana kesilemiyormuş. Bayanlar yanında erkek yolcu istemediği için otomatikman böyle bir uygulama getirilmiş. Bu kişi annem, kızım, eşim de olsa değişmezmiş."

'HİÇ Mİ AİLE SAYGISI YOK?'

9 yaşındaki kızı ile ayrı yolculuk yapmak zorunda kalan Erciyas, "Kızımı nasıl başka birinin yanına emanet edeceğim aklım almıyor. Hiç mi aile saygısı yok' diyerek duruma tepkisini gösterirken Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda (TCDD) çalışan bir görevlinin 'İslam dini bunu kabul etmiyor' şeklindeki söylemi karşısında ‘şoka uğradığını' belirtti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Bakan Pakdemirli'den yangın açıklaması