Kızlık muayenesi öldürdü

Kızlık muayenesi öldürdü

11 Eylül 2009, Cuma 11:50
A A

PARKTA KENDİNİ ASTI

İzmir’de 22 Mart 2006’da bir parkta kaydırak demirlerine kendisini asan bir genç kız bulunmuştu. Cesedin kimliği belirlenememişti. Polis, 3 yıl sonra dosyayı tekrar incelemeye aldı. Kızın ceset fotoğrafında sağ kaşındaki çizikten yola çıkan polis, kayıp başvurusu fotoğraflarını inceledi. Aynı çiziğin, 3 yıl önce kaybolan 19 yaşındaki Naile Maviler’de de olduğu belirlendi.

KİMLİĞİ ÜÇ YIL SONRA TEŞHİS EDİLDİ

Naile’nin annesi Şenay Karataş’ın olaydan önce kayıp başvurusu yaptığı anlaşıldı. Polis, anneye ulaşamayınca teyze Hürmüz Gökmen’i buldu. Ceset fotoğrafının yeğenine ait olduğunu teşhis eden Hürmüz Gökmen şöyle dedi: “Naile’nin anne-babası ayrıydı. Annesi, erkek arkadaşlarıyla gezmesine kızdığı Naile’ye kızlık muayenesi yaptırmak istedi. Bunun üzerine bunalıma giren Naile evden kaçtı. Naile daha önce yerleştirildiği yuvadan da kaçmıştı.” 

Turaç TOP/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.