KKTC'de üstü kirli diye genç işçiyi koltuğa oturtmayan şoföre tepki

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne-Lefkoşa hattı minibüsünde şoför, 16 yaşındaki inşaat işçisini üstü kirli olduğu gerekçesiyle koltuğa oturtmadı. Minibüsteki yolcunun cep telefonuyla kaydettiği anlar, sosyal medyada tepki topladı

06 Temmuz 2019, Cumartesi 20:05 Son Güncelleme:
A A
KKTC'de üstü kirli diye genç işçiyi koltuğa oturtmayan şoföre tepki

KKTC'de meydana gelen olayda 16 yaşındaki inşaat işçisi çocuk Girne-Lefkoşa hattı minibüsüne bindi.

İddiaya göre minibüsün şoförü, çocuğun üstü kirli olduğu için koltuğa oturmasına izin vermedi.

SÜRÜCÜYE TEPKİ YAĞDI

Minibüste neredeyse bütün koltuklar boş olmasına rağmen çocuk, şoförün yanındaki boşluğa oturdu. Olay, minibüsteki yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine sürücüye tepki yağdı. Konuyla ilgili yorum yapan KKTC'de Gazeteci Kartal Harman, "İşçi çocuğunu üzeri kirli diye koltuğa oturtmayan o şoföre bir çift sözüm olacak. O çocuğun üzerindekiler yıkandığı zaman temizlenir pırıl pırıl alın teri kokar da, sen vicdanını neyle yıkayıp temizlersin onu bir düşün" diyerek tepki gösterdi.

VEKİLDEN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA!

Milletvekili Biray Hamzaoğlu ise, "Boyacı koltuğa otursa o koltuk bir daha iflah olmaz. Ben çok işçi taşıdım ancak hiçbiri bu şekilde binmedi otobüse. İş bitiminde kıyafetini değiştirirdi öyle binerdi otobüse" diyerek şoförün tavrını savundu.

MERSİN'DE 2 AY ÖNCE YAŞANDI 

Öte yandan, yaklaşık 2 ay önce Mersin'in Erdemli ilçesinde bir yolcu minibüsüne binen çocuk da üzeri kirli olduğu için koltuğa oturtulmamış, yine bir yolcu tarafından görüntülenen anlar büyük tepki toplamıştı. 

Bu haberi de okudularBu görüntü isyan ettirdi! Üzeri kirli diye koltuktan kaldırıp yere oturttu

Bu haberi de okudularMadenciler koltuklar 'kirlenmesin' diye ayakta seyahat etti

Sefa KARAHASAN/LEFKOŞA (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Duyunca çılgına döndü! Kuru otlarla doldurup polisleri ezmeye çalıştı...