Kobe ve kızı Gianna, ÇBK tesislerinde yaşatılıyor

Kobe ve kızı Gianna, ÇBK tesislerinde yaşatılıyor

Kobe ve kızı Gianna, ÇBK tesislerinde yaşatılıyor

27 Ocak 2021, Çarşamba 04:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), tesislerinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) helikopter kazasında, kızı Gianna ile birlikte hayatını kaybeden Kobe Bryant'ı yaşatıyor.
26 Ocak 2020'de, Kaliforniya eyaletinin Calabasas kenti yakınlarında 'Skorsky S-76' tipi helikopterin düşmesi sonucu 9 kişi hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenlerin kimliklerini belirleyen yetkililer, helikopterde bulunduğu saptanan NBA'in efsane ismi Kobe Bryant (41) ve 13 yaşındaki kızı Gianna'nın da öldüğünü duyurdu.
O dönemde inşaat halinde olan ÇBK tesislerinde Kobe ve kızının yaşatılması için önemli bir çalışma yapıldı. Kobe ve kızının fotoğrafları, tesisin duvarlarına resmedildi. Kobe'nin basketbolda önemli bir figür olduğunu vurgulayan ÇBK Genel Koordinatörü Ender Ünlü, "Kobe'nin kaybı, tesisimizin inşa aşamasında yaşandı. Acı olay bizi çok derinden etkiledi. Basketbola damga vuran ve efsaneler arasına giren Kobe ile kızının anısının tesisimizde yaşamasını istedik. Bu nedenle tesisimizin duvarlarına Kobe ve Gianna'nın fotoğraflarını resmettik. Kobe hem karakteri hem de sporcu kişiliği ile başta ÇBK ailesine mensup oyuncular, sonrasında ise basketbola gönül veren gençlerin gelişimine önemli katkılar sunacaktır" dedi.
 
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder