Koç Ailesi'ne hayırseverlik Nobel'i

Dünyanın en saygın hayırseverlik ödüllerinden biri olan 'Carnegie Hayırseverlik Madalyası' New York'ta düzenlenen bir törenle Koç Ailesi'ne takdim edildi

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

CARNEGİE MADALYASI VERİLDİ

Koç Ailesi, dünyada ‘Hayırseverlik Nobel’i’ olarak anılan ‘Carnegie Hayırseverlik Madalyası’ ile onurlandırıldı. Koç Ailesi’ne ödülü Amerika, New York’ta düzenlenen bir törenle verildi. Hayırsever işadamı Andrew Carnegie’nin anısını yaşatmak üzere 2 yılda bir verilen ödülü, ailesi adına Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç aldı. Rahmi Koç, “Bu, hiç kuşkusuz hayatımın en önemli anlarından biri” dedi.

VEHBİ KOÇ'UN MİRASI

Rahmi Koç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vehbi Koç Vakfı’nın kuruluşunun 40’ıncı yılında bu ödülü almak özellikle anlamlı. Babamız, Andrew Carnegie’nin ‘Parayı akıllıca harcamak, kazanmaktan daha zor’ sözüne katılıyordu. Babam, insan sevgisine inanırdı ve ‘Ülkene sana verdiklerinden bir kısmını geri vermek zorundasın’ derdi. Biz, onun çocukları olarak mirasını ve felsefesini devam ettirdik.”

SEMAHAT ARSEL ANLATTI

Bugünün dünyasında toplumsal sorunların da küreselleştiğini anlatan Rahmi Koç, bu sorunlara daha kapsamlı çözümler ve ittifaklar gerektiğini, sosyal sorumluluk bilincinin de yaygınlaştırılmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. Bu arada programda, Vehbi Koç Vakfı Başkanı Semahat Arsel ile Rahmi Koç’un, Koç Ailesi’nin hayırseverlik faaliyetlerini anlattıkları kısa bir film de gösterildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.