Koca vahşetine 'Türk erkeği' indirimi

Antalya'da kendisini aldattığı iddiasıyla 6.5 aylık hamile eşini öldüren kocanın, avukatı savunmasını 'ağır tahrik' üstüne kurdu, mahkeme, ömür boyu hapis cezasını 20 yıla indirdi!

04 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A

Kızının önünde bıçakladı
Antalya’da Suat Dalgakıran (29), eşi Fatma’yı (22) 1 yıl önce kahveci N.K. ile birlikte evlerinde yakalamıştı. Kavga edip ayrılan çift bir süre sonra barışmıştı. Fatma Dalgakıran hamile kaldı.

Suat Dalgakıran “Karnındaki bebek benden değil” diyerek 6.5 aylık hamile eşini 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde bıçaklayarak öldürdü.

‘Namusumu temizledim’
Fatma Dalgakıran’ın karnındaki bebek sezaryenle alındıktan 3 saat sonra öldü. Suat Dalgakıran “Namusumu temizledim” diyerek polise teslim oldu.

Tutuklu yargılanan Suat Dalgakıran dün son kez hakim karşısındaydı. Suat Dalgakıran’ın avukatı Binnur Türkoğlu müvekkilini şu sözlerle savundu:

‘Bu erkeklerin davasıdır!’
“Maktul kendi yatak odasında başka bir erkekle birlikte olmuştur. Ben erkek değilim ama eğer erkek olsaydım yatağımdaki başka erkeği affetmezdim. Bu olayda ölenin aldatması nedeniyle ağır tahrik vardır. Siz de Türk erkeğisiniz. Kararı siz erkeklere bırakıyorum. Ben bir kadınım, bu dava benim değil, sizin davanız.”

Müebbetten 20 yıl hapise
Mahkeme Suat Dalgakıran’ı 6.5 aylık hamile eşini öldürmek suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Avukatının konuşması üzerine mahkeme heyeti, ‘tahrik’ olduğu kanaati ile Suat Dalgakıran’ın cezasını 20 yıl hapis cezasına indirdi.

Teslime TOSUN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.