Kocaeli'de liseliler için Yazarlık Okulu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren İzmit Akademi Lisesi'nde Yazarlık Okulu açacak. Şair ve yazarlar seçilecek lise öğrencilerine eğitim verecek

15 Kasım 2017, Çarşamba 16:07
A A
Kocaeli'de liseliler için Yazarlık Okulu
Başvuru yapan öğrencilerden başvurdukları alanla ilgili birer eser örneği alınacak. Yazarlar ve eğitmenlerden oluşan komisyon tarafından başvuru yapan öğrencilerden her ders için 25’er öğrenci seçilecek. Şiir 25, deneme 25, hikaye 25, portre 25 ve karikatür için 25 öğrenci olmak üzere 125 seçilecek. Dersler 15 günde bir İzmit Akademi Lise’de yapılacak. Seçilen öğrencilerin her birine yazarların belirlediği 10 kitap, proje sürecinde hediye edilecek. Proje sürecinde ayrıca gezi ve yazar ziyaretleri yapılacak.

Yazarlık Okulu’nda portre alanında Fahri Tuna, şiir Adem Turan, hikaye Güray Süngü, deneme Mehmet Şeker ve karikatürde ise İlhami Atmaca eğitim verecek.

Yazarlık Okulu’na İzmit Akademi Lisesi'nde eğitim alan 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri katılabilecek. Yazarlık Okulu için son katılım tarihi ise 24 Kasım Cuma.
Sıradaki haber yükleniyor...