Kocaya ‘Yaşlandın yavaşladın’ davası

İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuran Hayriye S. eşinin son iki yıldır kendisine hakaret ettiği belirterek boşanma davası açtı

18 Şubat 2017, Cumartesi 17:58
A A
35 yıllık evliydiler. Son yıllarda kocası sürekli yaşıyla ilgili konuşup 'Yaşlandın, yavaşladın' demeye başladı. Daha fazla dayanamayan kadın çocuklarını ve yakınlarını tanık gösterip dava açtı.


"YAŞLANDIN, YAVAŞLADIN"


Hayriye S., “Eşimle 35 yıl önce birbirimizi severek evlendik.  Almanya’da kaldık orada ticaretle uğraştı. Sonra Türkiye’ye yerleştik. İki çocuğumuz oldu. Maddi sorunumuz olmadığı için eşim Türkiye’de çalışmadı. Almanya’ya ara sıra ya benle ya  da tek işleri için gidip geliyor. Eskiden evine çocuklarına bağlı olan eşimin iki yıl önce hal ve tavırları değişti.  Eş ve dostlarımızın ortamında gerek ev ortamında bana yaşımı yüzüme vurarak, ‘Sen yaşlandın. Yaşlandığın kadar yavaşladın’ gibi sözler sarf etmeye başladı.  Çocuklarım ve ortak arkadaşlarımızı da tanık olarak gösteririm” dedi.
 

50 BİN TL TAZMİNAT DAVASI


Eşi Mehmet S.’den  50 bin TL maddi manevi tazminat ve ayda iki bin  TL nafaka talebinde bulunan Hayriye S. mal paylaşım davası da açtı. (Vatan)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.