'Köfteciler beni sever'

Cem Yılmaz filmleri sayesinde yeni bir ekonomi yarattığını söyledi. Cem Yılmaz: Bu filmler gişe yaptıkça tam 600 kişi ekmek yiyor

01 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
'Köfteciler beni sever'

CEM YILMAZ EKONOMİSİ

‘Yahşi Batı’ filmi 2 milyon 137 bin 949 gişeye ulaşan Cem Yılmaz “Benim filmlerimde 250 kişi çalışır. Bu da dolaylı olarak 600 kişi demek. Bir filmin hasılatından yüzlerce insan ekmek yiyor. Yaptığım işin A 4 kağıt üzerinde başlayıp 10 ay içinde ekonomiye dönmesi çok sevindirici. Ekonomiye hareket getiriyorum. Seyyar satıcılar beni çok seviyor. Özellikle köfteciler ve mısırcılar” dedi.

TAKSİCİLERDEN TEŞEKKÜR

Cem Yılmaz sokak ekonomisini nasıl canlandırdığını da şöyle açıkladı: Bir sinemaya gittiğimde satıcı ‘Abi sayende mısır satışlarımız arttı. Allah razı olsun diyor, seviniyorum. Harbiye Açıkhava’daki şovlarda taksiciler ve köftecilerden sürekli ‘teşekkür’ aldım. Köfteciler ‘Abi Teoman konseri 23.30’da bitiriyor, olmuyor. Sen gece 12’yi geçirdiğin için köfte satışları arttı’ diyorlar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.