Köftecinin müştericiye ısrarı para cezasıyla bitti!

Edirne'de, "iki çorba ve bir porsiyon köfte" siparişi veren müşterilerine "iki porsiyon köfte" yemeleri konusunda ısrarcı olan işletme sahibine, müşterilerin şikayeti üzerine 240 lira para cezası verildi

26 Temmuz 2017, Çarşamba 11:03
A A
Edirne'de yemek için bir lokantaya giden iki turist, iki çorba ve bir köfte sipariş etti. İşletme sahibi ise "iki çorba içiyorlarsa iki de köfte" sipariş etmeleri konusunda diretti.

Siparişi iptal eden turistler durumu "0 552 840 22 22" numaralı WhatsApp hattına yazdı. Konuyu inceleyen yetkililer, şikayeti haklı buldu.

Edirne Belediyesi Zabıtası gerekli incelemeler sonrası 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu'nun işletilmesi amacıyla durumu yazıyla İl Ticaret Müdürlüğü'ne bildirdi.


SATIŞTAN KAÇINMA'YA 240 LİRA


Değerlendirme sonrası lokanta işletmecisine kanunun "satıştan kaçınma" içerikli 6. madde uyarınca 240 lira para cezası uygulandı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.