Kol sivilceleri için 2 kolay maske tarifi

Yaz gelirken vücudumuzda 'kusurlu bulduğumuz' her detayı düzeltme çabasına giriyoruz. Kollardaki sivilceler ise pek çoğumuzun ortak problemi ancak yüzümüzdeki problemlere kafa yorduğumuz kadar vücudumuzdakileri önemsemiyoruz. Hal böyleyken kol sivilceleri daha da görünür hale geliyor. Ancak kol sivilceleri de çözümsüz değil. Vücuttaki her cilt probleminde gibi çözümünü doğada bulabiliyoruz. Kol sivilcelerinin yanlış kimyasal ürünler, ter, stres, hormonlar gibi pek çok nedeni olduğu gibi çözümleri de var. İşte, kol sivilceleri için evde hazırlayabileceğiniz 2 doğal bir maske!

05 Mayıs 2020, Salı 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kol sivilcelerine aleo vera kürü

Kol sivilcelerine aleo vera kürü

Aloe vera kürü, kol, göğüs ve sırttaki sivilceler için harika bir çözüm oluştururken, hiçbir yan etkisi de bulunmaz. Yaprak kısmında bulunan aloe vera jeli kolda veya sırtta yer alan sivilcelere sürün. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık suyka yıkayarak temizleyin. Herhangi bir yan etki barındırmayan bu yöntemi günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Kol sivilcelerine elma sirkesi kürü

Kol sivilcelerine elma sirkesi kürü

Doğal yöntemler kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını sağlar. Marketlerden kolaylıkla elde edebileceğimiz elma sirkesiyle aynı oranda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir ardından ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kere bu işlemi tekrarlayarak kollarınızdaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlıklı cildin bir numarası var: 5.5