Kola ile saçını yıkadı! İşte ortaya çıkan sonuç

Kola ile tuvalet temizliği yapıldığını okuduk peki ya saçın yıkandığını? İşte sosyal medyada bir kızın denediği o ilginç yöntem  

23 Haziran 2017, Cuma 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kolayı içmenin dışında farklı yerlerde kullanabildiğimizi biliyorduk. Klozet temizliğinden tutun bronzlaşmaya kadar… Peki, kolanın saçlarda kullanıldığını ve olumlu etkiler gösterdiğini biliyor muydunuz? Ellka adındaki olan sosyal medya kullanıcısı saçlarını kolayla yıkayarak ilginç bir deneye imza attı.  

İki şişe kolayı başından aşağı döken Ellka, asitli olan kolanın şekerli formülünü ve lavabolardaki tıkanıklıkları bile çözen çürütücü yapısını hiçe sayarak bu deneyi yaptı.  

Saçlarını kolayla iyice yıkadıktan sonra banyoya giden genç kadın banyodan sonra saçlarının daha gür ve canlı olduğunu söyledi. Üstelik yıllardır dalgalı yapmak için uğraştığı saçlarının kuruduktan sonra dalga dalga olduğunu fark etti.  

Saçları sodayla yıkayıp dalgalandırma yöntemini biliyorsunuzdur. Bilimsel olarak, kolanın içerisinde de soda da olduğu fosforik asit içeren bir sıvı var. Ve işin sırrı da burada yatıyor. Kola PH değeri 2.5 gibi oldukça düşük bir formüle sahip. Bu da saçla temas ettiğinde doğrudan etki etmesini sağlıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi maskara fırçası hangi kirpiğe uygulanmalı?