Kolajen destek ürünleri ile cildinizin kalitesini artırabilirsiniz

Yıllara meydan okumak istiyorsanız kolajen destek ürünleri bu konuda size oldukça yardımcı olacak. Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Erkin Pekmezci, ağızdan alınan kolajen ürünlerinin tüm vücuda olan etkisinden ve faydalarından bahsetti.

04 Eylül 2020, Cuma 08:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Erkin Pekmezci, “Kolajen destek ürünlerinin düzenli alınması cildin kalitesini yükseltiyor. Ancak ürünün mutlaka bir dermatolog tarafından önerilmesi gerekir” dedi.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Erkin Pekmezci, vücudun bağ dokusundaki ana protein olan kolajenin besin desteği olarak alınması hakkında bilgi verdi. 


Kolajen destek ürünlerinin etkisini gösterebilmesi için düzenli kullanılması gerektiğine dikkat çeken Dr. Erkin Pekmezci, “Yıllar içinde yaşlanmayla birlikte güneş ışınlarına da maruz kalan cildimizin kolajen yapısı bozulur ve miktarı azalır. Kolajen destek ürünlerinin düzenli bir şekilde 3 ila 6 ay boyunca kullanımı deride yeni kolajen oluşumunu arttırıyor ve deri yaşlanmasını baskılıyor. Dolgu maddesi olarak deri içine enjeksiyon şeklinde kullanılan kolajen ürünlerinin aksine, ağızdan alınan kolajen destek ürünleri derinin bir bölgesi yerine yaygın olarak tüm deride etkisini göstermekte ve cilt kalitesini artırmaktadır. Bu olumlu etkileri destekleyen çok sayıda bilimsel çalışma vardır” açıklamasında bulundu. 


Kolajenlerin vücudun bağ dokusunu oluşturan ana proteinler olduğunu anlatan Dr. Pekmezci, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Tüm vücut proteinlerinin yüzde 30’unu oluşturan kolajen, cilt dokusunun su dışında kalan miktarının da yüzde 70’ini oluşturuyor. Kolajen destek ürünleri sindirim sisteminde emilimi olanaklı kılmak için kolajeni bütün olarak içermek yerine, onun yapıtaşları olan aminoasit gruplarını içeriyor. Bu şekilde emilimi kolaylaşan kolajen yapıtaşları kana karıştıktan sonra ilgili dokulara alınarak oralarda yeniden kolajenin oluşturulmasını sağlıyor. 
Cilt için kolajen destek ürünlerinin kullanımına başlanmadan önce hekime danışılmasını vurgulayan Dr. Pekmezci, doğru dozun ve doğru ürünün seçimi için bir dermatoloji uzmanından görüş alınması tavsiyesinde bulundu.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kalp pilleri ve tipleri