Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltuk altı kararması hepimiz için oldukça rahatsız edici bir durum. Hele ki mevsim yaz mevsimiyse koltuk altı kararması adeta kabusa dönüşebilir. Koltuk altı kararması nasıl geçer, koltuk altı kararması nasıl önlenir diye merak ediyorsanız bu önerileri uygulayabilirsiniz.

26 Mayıs 2018, Cumartesi 14:14 Son Güncelleme:
A A
Koltukaltı kararması neden olur?

Koltukaltı kararması neden olur?

Koltuk altı kararması yazın aşırı terleme, koltukaltını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması, epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkenlere bağlı olarak gelişir. Koltukaltında meydana gelen kararmanın genellikle ciddi bir nedeni bulunmamaktadır ancak sebebi muhakkak araştırılmalıdır. Aksi takdirde koltuk altında meydana gelen kararma hormonal bozukluklar, kullanılan ilaçlar hatta kanser gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir.


Koltuk altı kararması kişide ne gibi sorunlara sebep olur?

Koltuk altı kararması kişide ne gibi sorunlara sebep olur?

Koltukaltı kararması kişide özgüven eksikliği, psikolojik bozukluk ve mutsuzluk gibi durumlara sebebiyet verebilir. 


Evde uygulanabilecek doğal çözümler

Evde uygulanabilecek doğal çözümler

Çoğu kişi tarafından bilindiği üzere; limon, salatalık, zerdeçal ve patates gibi doğal ürünler

koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir. Tercih edilen sebze veya meyve kesildikten sonra koltuk

altına masaj yapılarak kararma engellenebilir. Bu ürünler doğal antiseptik görevi gördüğünden

kararma, kaşınma ve tahriş sorunlarına çözüm olabilir.

Karbonat

Karbonat

Karbonatın cilt için olan faydaları koltukaltı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltukaltı kararmasına oldukça iyi gelmektedir. bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltukaltında meydana gelen kararmayı geçirecektir.

Dilimlenmiş patates

Dilimlenmiş patates

İnce bir dilim patatesle koltukaltınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken koltukaltı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Süt kürü

Süt kürü

Sütte yer alan vitamin ve yağ asitleri cildi aydınlatma özelliğine sahiptir. İki yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur 

oluşturun. Cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu hamur cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Tam yağlı süt krema ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Partneriniz tarafından kullanıldığınızı gösteren 12 işaret