Kombi ve petek kapatmak tasarruf sağlar mı?

Doğal gazın doğru kullanıldığında güvenli ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirten İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan, evlerde alınacak küçük önlemlerle yüzde 60 tasarruf sağlamanın mümkün olduğunu söyledi. Peki kombi ve petek kapatmak doğal gazdan tasarruf sağlar mı? İşte cevabı...

01 Kasım 2017, Çarşamba 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

Ayrıca peteklerin arkasından bir ısı kaybı olur. Bunlar da ısı yalıtım plakalarıyla engellenebilir.Oda termostatı vetermostatik vanalar kullanarak istediğimiz konfor sıcaklığında odalarımızı gereksiz ısıtmayarak da tasarruf elde edebiliriz. 

Bu basit önlemlerle, yalıtımla sağladığımız yüzde 40’lık avantaja yüzde 20’yi de ilave edersek doğal gaz tüketiminde toplamda yüzde 60’a varan bir tasarruf elde ederiz." 

Kış öncesi doğal gaz tesisatlarına, cihazlara ve bacalara bakım yaptırılması gerektiğini vurgulayan Sabri Doğan, vatandaşların havalandırma menfezlerini kapamamaları gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti:"Karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek için kesinlikle İGDAŞ’ın tesisatı işletmeye aldığı günkü şartları kesinlikle bozmaması ve değiştirmemesi gerekiyor. Kullanıcı doğal gaz tesisatına asla müdahale etmemeli, cihaz iptali ve ilavesi yapmamalı.Baca ve cihaz bakımını belli periyotlarla yaptırmalı. Hatalı işlem yapılırsa karbonmonoksit zehirlenmeleri, patlamalarla karşılaşılabilir."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Elektrik faturasını azaltmak için en garantili yöntemler