Komünistlere özel ihbar hattı

Çin Komünist Partisi Disiplin Komisyonu rüşvet ve yolsuzluklara karşı ihbar hattı ve internet sayfası hazırladığını açıkladı

30 Ekim 2009, Cuma 16:34
A A
Komünistlere özel ihbar hattı

Çin Merkez Televizyonu CCTV'nin haberine göre, ihbar hattı ve internet sitesinin, son yıllarda artan rüşvet ve yolsuzluk olaylarının ardından, halkın gördüğü usulsüzlükleri anında merkezi hükümete aktarması için kurulduğu bildirildi.

Parti üyelerinin herhangi bir yolsuzluğa karışması veya kanun dışı taleplerde bulunması halinde halkın internet ya da ihbar hattı yoluyla kendilerine müracaat etmesini beklediklerini belirten yetkililer, ayrıca yolsuzluğa karşı açtıkları bu savaşta, kamuoyunun önerilerini rahatça bu yolla kendilerine aktarabileceğini söyledi.

Komünist Parti, geçen hafta parti üyelerinin hayat kadınları ile beraber olmalarını yasaklamış, yasağa uymayanların cezalandıracağını ve kariyer yapamayacağını duyurmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.