Konsolosluktaki aramayı Hasan Yılmaz yönetecek

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda ortadan kaybolması ile ilgili ‘İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Konsoloslukta yapılacak aramayı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın yöneteceği öğrenildi

09 Ekim 2018, Salı 21:52
A A
Konsolosluktaki aramayı Hasan Yılmaz yönetecek

ABD'deki bir gazetede köşe yazıları kaleme alan Suudi Arabistan vatandaşı 60 yaşındaki Cemal Kaşıkçı 2 Ekim günü evlilik işlemleri için Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmiş, 13.20'de binaya girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

NİŞANLISI YAKINLARINA BİLGİ VERGİ

Kaşıkçı ile evlilik hazırlıklıkları yapan H.C. nişanlısının konsolosluktan çıkmaması üzerine yakınlarına bilgi vermişti.

Aynı akşam olayın emniyet birimlerine bildirilmesi ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmanın Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütüldüğü öğrenildi.

BAŞSAVCI VEKİLİ HASAN YILMAZ YÖNETECEK

Soruşturma çerçevesinde Konsoloslukta ve bazı konsolosluk yerleşkelerinde gerçekleştirilecek aramayı da bizzat Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın yöneteceği belirtildi. Başsavcı Vekili Yılmaz'a bir savcının eşlik edeceği kaydedildi.

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Savcılığın 2 Ekim günü Riyad'dan İstanbul'a gelen ve daha sonra aynı gün Mısır ve Dubai'ye giden iki jet ve bu jetle gelen 15 kişi ile ilgili araştırmayı da sürdürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Sabah


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.