Kontörsüz şampiyon!

Kontörsüz şampiyon!

Olimpiyat şampiyonumuz, telefonunun kontörü bittiği için ailesiyle istediği kadar görüşemedi

12 Ağustos 2012, Pazar 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rüzgar kız Aslı Çakır Alptekin, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya kazanarak Türkiye'yi sevince boğdu. Ama Olimpiyat şampiyonu, telefonunun kontörü bittiği için ailesiyle istediği kadar görüşemedi.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya kazanarak Türkiye'yi sevince boğan Aslı Çakır Alptekin'in Antalya'da oturan ailesinde sevinç sürüyor.

>> BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRDILAR

Londra'daki şampiyon kızına cep telefonundan ulaşmaya çalışan anne Hatice Çakır'ın ilk aramasında Aslı Çakır Alptekin telefonu açmadı. Ardından annesinin cevapsız çağrısına dönen şampiyon atlet kontörünün az kaldığını söyledi. Konuşmaya devam eden Aslı, evdeki gazetecilerle duygularını paylaştı. Aslı Çakır Alptekin, telefonda şunları söyledi:

BİZ BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİK

"Yani olimpiyat şampiyonu olmak bütün sporcuların hayalidir. Biz bu hayali gerçekleştirdik. En büyük destekçim ailemdi. Onlara da teşekkür ediyorum. Onlar her zaman desteklediler, sahip çıktılar. Buralara gelmek kolay olmadı. Çok çalıştık. Bu başarıyı elde ettiğimiz için mutluyuz."

İKİNCİ SORUYU SORAMADILAR

Ancak Aslı Çakır Alptekin'in kontörü, gazetecilerin ikinci bir soru sormasına fırsat bırakmadı. Cep telefonu bağlantısı biten kontör nedeniyle kesildi. Daha sonra ailesi Aslı'yı arayarak şampiyon atletle bir süre sohbet etti. Antalya'da kendisine kulüp bulamadığı için Üsküdar Belediyesi adına yarışan Aslı'ya sahip çıkılmaması, Antalya spor kamuoyunda da geniş yankı buldu
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER PFDK, Süper Lig'den 2 kulübe para cezası verdi