Konya Belediyesi montaj demişti! Rakka’daki kamyonun videosu yayınlandı

DEAŞ’tan kurtarılan Suriye’nin Rakka kentinde, üzerinde Ak Partili Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosunun bulunduğu iş makinesinin görüntülendiği bir video yayınlandı

15 Kasım 2017, Çarşamba 17:04
A A
Konya Belediyesi montaj demişti! Rakka’daki kamyonun videosu yayınlandı
Geçen günlerde aracın Rakka’da çekildiği öne sürülen fotoğrafları yayınlanmıştı. Üzerinde ‘Resmi hizmete mahsustur’ yazısı görülüyordu.

Konya Belediyesi önce logonun 2004 yılında değiştiğini söyleyerek, “Geçmişte ihaleyle satılan araçlardan biri olabilir. Araştırıyoruz” demiş, daha sonra bu fotoğrafta kamyonun üzerindeki belediye logosunun fotomontaj olma ihtimalinin yüksek olduğunu bildirmişti.
 

BELEDİYE BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI


Fotomontaj iddiasıyla ilgili belediyeden şu açıklama yapılmıştı: “Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER;


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...