Konya Büyükşehir’den eğitime 10 bin tablet desteği

Konya Büyükşehir’den eğitime 10 bin tablet desteği

Konya Büyükşehir’den eğitime 10 bin tablet desteği

26 Ocak 2021, Salı 09:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Adem YILDIZ/KONYA,(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi,  uzaktan eğitimi takip edecek  öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 10 bin adet tablet desteği sağladı.
Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitimi takip edecek ekipmana sahip olmayan öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 10 bin tabletin teslimatını yaptı.  Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, esnaf başta olmak üzere her kesimden insanın eksiklerinin tamamlanması için gayret içerisinde olduklarını söyledi. 
Başkan Altay, 10 bin öğrenciye verilen tablet sözünü tuttuklarını ifade ederek, “10 bin öğrencimize tablet dağıtımı gerçekleştireceğimizi ifade etmiştik. Elhamdülillah bugün bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. Bugün 10 bin tabletimizi öğrencilerimize teslim edilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze teslim edeceğiz. Çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Özellikle teknik anlamda alt yapısı, tableti ve interneti olmadığı için uzaktan eğitime katılamayan çocuklarımızın bu büyük problemi böylece çözülmüş oldu. İnşallah tabletleri kendilerine ulaştıracağız. Ayrıca hafıza kartı da ulaştırıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de internetlerini yükleyecek. İnşallah öğrencilerimizin bu tabletleriyle birlikte sorunlar ortadan kalkacak. Onlardan da tabletleriyle birlikte derslerini takip etmelerini ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini temenni ediyorum. Hayırlı olsun inşallah.” dedi. 
FOTOĞRAFLI 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder