Konya Çocuk Film Festivali yarın başlıyor

Konya Çocuk Film Festivali yarın başlıyor

Konya Çocuk Film Festivali yarın başlıyor

04 Temmuz 2019, Perşembe 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mehmet IŞIK/KONYA, (DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 4'üncü Konya Çocuk Film Festivali yarın başlıyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, Konya Çocuk Film Festivali’nin de sinema filmleri, bilim gösterileri, atölye çalışmaları, yazar buluşmaları ve yarışmalarla çocukları hem eğlendiren hem de öğreten önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Başkan Altay, bütün çocukları ve aileleri çocuk festivaline katılmaya davet etti. Çocukları birbirinden güzel sürprizlerin beklediği festivalde, ulusal çocuk filmlerini sinemada ücretsiz izleme imkanı, çizgi film karakterleri Emiray, Niloya, Harika Kanatlar, Elif’in Düşleri ve Heidi Tiyatrosu, balon jonglörü, kukla gösterisi, bilim gösterileri, atölye çalışmaları, yazar buluşmaları, yarışmalar, animasyon atölyesi, lunapark biletleri, çocuk oyunları, söyleşiler ile çok sayıda sürpriz hediye ve ikramlar yer alıyor.
M1 Konya Alışveriş Merkezi ve Avşar Sinema Salonları'nda gerçekleştirilecek festival, 5 Temmuz Cuma günü 18.00’da sahne etkinlikleri ile başlayacak. Festival, 6 ve 7 Temmuz tarihlerinde 11.00-22.00 saatleri arası misafirlerini ağırlayacak.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 3'üncü Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’nın kazananları belli oldu