Konyaaltı'nda belediye- tarım ilçe işbirliği

Konyaaltı'nda belediye- tarım ilçe işbirliği

Konyaaltı'nda belediye- tarım ilçe işbirliği

04 Temmuz 2019, Perşembe 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı, Konyaaltı'nda hayvancılığın geliştirilmesi için İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş ile bir araya gelerek, ortak proje üretilmesi noktasında fikir alışverişinde bulundu.
Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş, Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mutlu Karacaoğlu ve bürokratlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Tarım İlçe Müdürlüğü yetkilileri Konyaaltı'nda gerçekleştirilen hayvancılıkla ilgili bir sunum yaptı. Tarım İlçe Müdürü Otruş, Konyaaltı Belediyesi ile her zaman ortak çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaları devam ettireceklerini söyledi.
Muammer Saygılı ise Konyaaltı'nın köy statüsünden mahalleye dönüşen mahallelerde hayvancılık faaliyetlerinin sürdürüldüğünü söyledi. Saygılı, “Konyaaltı ilçemiz sınırlarında sığır, koyun, keçi ve arı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılık genellikle aile işletmeciliği şeklinde sürdürülmektedir. Genellikle keçi yetiştiriciliği daha yaygın yapılmaktadır. Son yıllarda arı yetiştiriciliği artış göstermiştir. Tarım İlçe Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ile koordineli bir çalışma içinde olarak, hayvancılığın geliştirilmesi ve zor koşullarda hayvancılık faaliyetlerini sürdüren, göçebe hayvancılığı yapan göçerlerin koşullarının düzeltilmesine yönelik ortak projeler üreteceğiz. Bu toplantı başlangıç, ilerleyen zamanlarda daha güzel çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muratpaşa'da vezne kolaylığı