Kopardığı ağzından aldılar

Parmak kopartan Ali Ekber Kalender'in sorgusu sürüyor

09 Şubat 2010, Salı 05:00
A A
Kopardığı ağzından aldılar

Başbakan Erdoğan önceki gün İstanbul’da Özel Erdem Hastanesi’nin açılışına yaparken, aşırı solcu ‘Halk Cephesi’ adlı grup da 200 metre ileride kendisini protesto ediyordu. Polisin müdahale edip gözaltına aldığı göstericilerden Ali Ekber Kalender, slogan atmasını engellemek için ağzını kapatan Başkomiser Turan Çelik’in (35) parmağını ısırıp koparmıştı. Ali Ekber Kalender’in ağzının kan olduğunu gören polisler bunun sert müdahaleden kaynaklandığını zannetmişti.

2 AYRI DAVA AÇILACAK

Ancak Başkomiser Çelik’in feryadı üzerine gerçek anlaşılmıştı. Bir polis, Ali Ekber Kalender’in yanaklarını çekerek ağzını açmış ve kopan parmağı almıştı. Başkomiser Çelik’in parmağı, başarılı bir ameliyatla yerine dikilmişti. Parmak kopartan Ali Ekber Kalender’in sorgusu ise sürüyor. Terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu ileri sürülen Ali Ekber Kalender hakkında polise mukavemetten kamu davası ve uzuv kaybına neden olmaktan şahsi dava açılacak.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.