Köpeğinizi daha sık gezdirmeniz için nedenler

Hızlı tempolu, modern yaşam tarzımızla meşgulken, tüylü dostlarımızın dışarıda taze ve güzel bir yürüyüşe şiddetle ihtiyaçları olduğunu unutuyoruz. Bazıları bunu bir görev olarak görür veya bizim için yapması için birini işe alır. Birçok araştırma, bir çok evcil hayvan sahibinin köpeklerini yürüyüşe maalesef neredeyse hiç çıkarmadığını göstermiştir. Köpeklerin etkileşimli, iyi huylu ve neşeli olabilmeleri için sosyal bir yaşama ihtiyacı olduğunu bilmek gerekir. İşte şimdi köpeğinizi gezdirmeniz için bazı çok önemli nedenler.

09 Eylül 2021, Perşembe 18:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HASTALIK VE KİLO EĞİLİMİNİ AZALTIR

HASTALIK VE KİLO EĞİLİMİNİ AZALTIR

Pek çok köpek, yavaş yürüyüşler yapmak veya aktif olarak oynamak için dışarı çıkarılmadığında aşırı kilolu ve uyuşuk kalır. Evcil hayvanların büyük bir yüzdesi, yalnızca yiyecek alımı ve koşma veya oynama gibi ortak egzersizlerin yapılmamasıyla sağlıksız hale gelir. Köpeğinizi oynamak için dışarı çıkarmazsanız, diğer sağlık sorunları da yetişebilir.

NEŞELİ VE AKTİF TUTAR

NEŞELİ VE AKTİF TUTAR

Köpeğiniz, aslında taze ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olacak hedefler belirlemenize ve gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Her gün 2000 adımı hedefleyin ve bir hafta veya daha uzun süre sonra bin adıma ulaşmaya çalışın. Bu, sağlık sorunları riskini azaltır ve sizi ve köpeğinizi neşeli ve aktif tutar!

YAŞAMA DAİR DAHA ÇOK ŞEY TATMALARINI SAĞLAR

YAŞAMA DAİR DAHA ÇOK ŞEY TATMALARINI SAĞLAR

Köpekler oldukça meraklı, yaşama bağlı ve sosyal canlılardır. Onları daha sık gezdirerek yaşama dair daha farklı deneyimler edinmelerine yardımcı olabilirsiniz.

OYUN İHTİYACINI KARŞILAR

OYUN İHTİYACINI KARŞILAR

Köpekler sokakları ve özgürce koşuşturmayı sever aksi durumda sıkılarak evde çeşitli yaramazlıklar yapma ihtimali artar. Ona sokakta biraz oyun oynatın gerçekten mutlu olacaktır

İLİŞKİNİZİ GÜÇLENDİRİR

İLİŞKİNİZİ GÜÇLENDİRİR

Köpekler sahiplerini sever. Efendilerine derinden güvenir, onları severler ve varlıkları için onlara güvenirler. Köpeğinizle konuşmak, ikiniz arasındaki güveni ve sevgiyi artırır. Köpeğiniz ürkek ve korkmuşsa, kararlılığı ve gücü daha da artırır. Yürüyüş sonrası bir muamele, köpeğinizi inanılmaz derecede mutlu edebilir!

EĞİTİMİNİ KOLAYLAŞTIRIR

EĞİTİMİNİ KOLAYLAŞTIRIR

Bu, uzmanlar tarafından köpeğinizi eğitmenin en iyi yöntemlerinden biri olarak gördüğü için çok popüler bir kavramdır. Antrenmanların çoğu evde yapılırken, dışarıda farklı bir konu haline geliyor. Köpeğiniz daha gelişmiş ve çevresini algılayacak, komutlarınızı gözlemlemelerine, anlamalarına ve bunlara uymalarına yardımcı olacaktır.

SOSYALLEŞME İHTİYAÇLARINI GİDERİR

SOSYALLEŞME İHTİYAÇLARINI GİDERİR

Köpeğinizin de çevresinde arkadaşlara ihtiyacı var! Köpeğinizi dışarı çıkarmanızın en önemli nedenlerinden biri, parkta veya mahallede aktif olarak oynayabilmeleri ve diğer köpeklerle iyi uyum sağlayabilmeleridir. Bu, daha sonraki koşular için sosyal becerilerini geliştirir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeni yavru köpeğinizin bakımı ve eğitimi için gerekli 5 ipucu