Köpeğinizin mamasını geliştirmenin 6 yolu

Köpeğinizin daha sağlıklı, daha parlak tüylü, hareketli ve keyifli olmasını istiyorsanız sadece tek tip beslenmeden uzak durun. Yalnızca kuru mama ya da yalnızca yaş mama ve tabi ki sadece ev yemeği oldukça eksik bir beslenme olabilir. İşte köpeğinizin mamasını geliştirmek için harika öneriler

04 Ağustos 2021, Çarşamba 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Taze, işlenmemiş etler, organlar, kemikler ve bitkisel maddelerden oluşan bir diyet, evcil hayvanlarımızın vahşi köpek ve kedi atalarının evrimsel diyetine en yakın olanıdır. 

İster çiğ ister hafif pişmiş olsun, çoğunlukla taze bir gıda diyeti, güzel tüyler, berrak gözler, tatlı nefes, harika dişler, sakin mizaçlar ve nadiren hasta olan köpekler ve kediler ile olağanüstü sonuçlar verir.

 %50 KURALI

%50 KURALI

Kuru evcil hayvan maması kullanışlı ve kullanımı kolaydır, ancak biraz çeşitli ve taze gıdalar ekleyerek beslenmeyi artırabilirsiniz. Etobur olarak köpekler daha fazla et ve daha az karbonhidrat tüketerek daha sağlıklıdır. Köpek mamalarının %50'sini taze mamalarla değiştirmenizi öneririz. Kibble temelli bir diyeti geliştirmek için favori yollarımızdan bazılarını deneyin.

SİNDİRİM ENZİMLERİ EKLEYİN

SİNDİRİM ENZİMLERİ EKLEYİN

Mamanın üzerine bir parça yoğurt, süzme peynir koyabilirsiniz. Köpeğinizin beslenme zevkine göre sindirimi kolaylaştıran nemli gıdalardan destek alın. Kuru mamanın üzerine eklediğiniz enzimleri hafifçe karıştırın. Köpeğiniz enzimleri ilk birkaç ısırıkta yiyecek ve bu da hemen ardından yenen mamanın sindirilmesine yardımcı olacaktır. 

Laktoz intoleransına karşı laktoz free kaynakları tercih edin.

Bunu her öğünde yapın. 

Pişirme ve işleme sırasında tüm gıdalardan kaybedilenlerin yerine geçmek için bitki kaynaklı sindirim enzimleri ve stres veya antibiyotik tedavisi ile tüketilen sindirim sistemindeki faydalı bakterileri yenilemek için canlı probiyotikler içeren formullerden destek alabilirsiniz.

ÇİĞ VEYA HAFİF BUĞULANMIŞ SEBZELER

ÇİĞ VEYA HAFİF BUĞULANMIŞ SEBZELER

Bu, özellikle daha yaşlı veya fazla kiloluysa, tüm köpekler için bir antioksidan desteği sağlar. Çiğ sebzeler ince rendelenmeli, bir blender veya mutfak robotunda öğütülmeli veya selülozun parçalanması için suyu sıkılmalıdır.

Köpekler için bitkisel besin değerlerini karşılayan gıda takviyelerinden de yararlanabilirsiniz.

ÇİĞ VEYA HAFİF PİŞMİŞ YUMURTA

ÇİĞ VEYA HAFİF PİŞMİŞ YUMURTA

Köpekler, avlarından elde ettikleri yaklaşık %50 protein içeren bir diyet yiyerek evrimleşmişlerdir.

Ekstra yüksek kaliteli et veya yumurta proteini eklemek, genel karbonhidrat içeriğini azaltır ve özellikle yüksek karbonhidratlı bir diyetten aşırı kilolu aktif köpekler veya köpekler için iyidir. 

Yumurtalar çiğ veya hafif çırpılmış olabilir.

SAĞLIKLI YAĞLAR EKLEYİN

SAĞLIKLI YAĞLAR EKLEYİN

Balık yağı, bağışıklık sistemini güçlendirmek, alerji ve artrit gibi iltihaplı durumları iyileştirmek ve deriyi ve tüyleri güzelleştirmek için gerekli yağ asitlerini içeren tüm köpekler için harikadır. 


KONSERVE BALIKLARLA LEZZETLENDİRİN

KONSERVE BALIKLARLA LEZZETLENDİRİN

Köpekler ekstra proteini sever ve geliştirir. Kültürlü süt proteinleri ve konserve uskumru, sardalye veya somon balığı iyi seçimlerdir. Kuru mamanın kenarına bir miktar konserve balık eklemek ona iyi gelecek.

KÜMES HAYVANLARININ ÇİĞ ETKİ BÖLGELERİ

KÜMES HAYVANLARININ ÇİĞ ETKİ BÖLGELERİ

Genç hindi ve tavuğun kemikleri, kanatlar, boyunlar ve sırtlar dahil olmak üzere bütün olarak yenebilecek kadar yumuşak ve esnektir. Ham kemikler, uygun oranlarda kalsiyum ve diğer minerallerin yanı sıra proteinler, yağlar ve diğer birçok değerli besin sağlar. 

Yavru köpekler özellikle hem ek beslenmeden hem de sağlıklı çiğneme çıkışından yararlanır. ROAR öğütülmüş tavuk sırt ve bacaklarımızı, bütün ve öğütülmüş hindi boyunlarımızı deneyerek başlayın.


KÖPEĞİNİZİ BESLERKEN BUNLARDAN KAÇININ

KÖPEĞİNİZİ BESLERKEN BUNLARDAN KAÇININ

  • Avokado
  • Çiğ et
  • Sakız
  • Üzüm
  • Çikolata
  • Kafeinli içecekler
  • Alkollü içecekler
  • Soğan
  • Sarımsak

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarma köpekleri 'Tonya' ve 'Barut' suçlulara göz açtırmıyor