Köpek Harley doktorlara ve hemşirelere moral oluyor

Doktorlar ve hemşireler corona virüs salgınıyla savaşta en ön cephede yer alıyor. Bu süre zarfında elbette en çok ihtiyaç duydukları şey motivasyon. Meksika’da 3 yaşındaki Pug cinsi Harley, corona virüs servisinde ağır stres altında çalışan doktor ve hemşirelerin terapi köpeği oldu.

15 Mayıs 2020, Cuma 13:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

3 yaşındaki Harley isimli bu köpek, Meksika'daki doktor ve hemşirelerin birinci motivasyon kaynağı oldu. Covid-19 ile mücadelede ilk cephede yer alan sağlık personellerinin en önemli ihtiyacı elbette motivasyon.


Pug cinsi bir köpek olan Harley, her gün sahibiyle birlikte hastaneye geliyor. Virüse yakalanmamak için koruyucu kıyafetlerini giymeyi de ihmal etmiyor.


Eğitimli terapi köpeği Harley, Mexico City'deki hastanenin sağlık personelini ziyaret ediyor ve streslerini hafifletmeye yardımcı oluyor.

Meksika'da rapor edilen corona virüs vakası 35 binin üzerinde.


Terapi köpekleri, insanların ruhsal veya fiziksel (görme kaybı gibi) ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel olarak eğitilen köpeklere deniyor. Terapi köpeğinin uysal, zeki ve insanlarla iyi iletişim kurabilme özelliklerini taşıması gerekiyor. Bu köpekler, insanlara ruhsal, duygusal, sosyal ve fiziksel açıdan yardım ediyor. Yapılan araştırmalar, kemoterapi seanslarına dâhil edildiklerinde tedavinin daha kolay geçmesini sağladıkları ortaya çıktı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Filmlerdeki oyuncuların yerine köpeklerini koydu