Köpek havladı, 13 kişi kurtuldu!

Mardin'in Taşlıca Köyü'nde, Mehmet Korkut'a ait ev etkili yağış sonucu yıkıldı. Evin önünde bekleyen köpeğin havlamasına uyanan aile bireyleri yıkılan evin altında kalmaktan son anda kurtuldu

16 Mayıs 2013, Perşembe 11:21
A A
Köpek havladı, 13 kişi kurtuldu!

Kızıltepe’ye bağlı Taşlıca Köyü’nde, önceki gün sabah saatlerine doğru başlayan sağanak yağmur, az daha 13 can alıyordu.

13 kişilik Korkut Ailesi’nin yaşadığı kerpiç ev, yıkılmak üzereyken dışarda bekleyen çoban köpeğinin havlamasıyla ölümden kurtuldu. Köpeğin havlamasına uyanan evin reisi Mehmet Korkut, hırsız olabileceğiyle önce evin etrafında dolaştı. Kimseleri göremeyen Korkut, evin kerpiç duvarının tamamen ıslandığını ve yukardan kerpiç parçalarının düşmeye başladığını görünce, eve koşarak aile fertlerinin dışarı çıkmasını sağladı. Herkes çıktıktan bir kaç saniye sonra ise toprak dam ve kerpiç duvarlar tamamen çöktü.

'HAYATIMIZI ÇOBAN KÖPEĞİNE BORÇLUYUZ'

Hayatta kalmayı yıllardır besledikleri çoban köpeğine borçlu olduklarını belirten Mehmet Korkut, "Köpeğin havlamasıyla uyandım. Önce yabancı biri var, ya da hırsız olabileceğini düşündük. Ancak evin etrafında gezerken damdan, kerpiç ve çamur parçalarının düştüğünü gördük. Bunu görünce hemen çocuklarımı ve eşimi uyandırıp, kendimizi dışarı attık.

KERPİÇTEN EVLERİ VARDI, ARTIK O DA YOK

Köpeğin havlaması ve ardından bizim bağrışmalarımızla komşular da yardıma koştu. Yeni evlendirdiğimiz oğlumuzun çeyizlik eşyalarının bir bölümünü komşularla birlikte çıkardık. Ancak eşyalar zarar gördü. Çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon, dolap vardı, bunlar zarar gördü. 10 yıldır bu evde yaşıyorduk. Kerpiçti ama bize yetiyordu. Şimdi artık o da yok, yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Mehmet Korkut’un kızı Çiğdem Korkut ise, "Havlama sesini sonradan duydum. Babam bizi uyandırınca köpeğimiz havlamaya devam ediyordu. Babam uyandırdı evden dışarı çıktık o sırada damımızdan çamur akıyordu. Canımızı zor kurtardık. Sonra komşuların yardımıyla eşyalarımızı çıkarmaya çalıştık" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bir anda etrafını sarıp fotoğraflarını çektiler