Evdeki köpek kokusundan kurtulmak için yapacağınız ilk şey!

Bir evcil köpek, ailenin bir üyesi gibi olabilir. Ancak, evinizin kokusunu alabilirler! Köpek kokularının nasıl giderileceğini buradan öğrenin. Evdeki köpek kokusu nasıl giderilir? / ÖZEL

30 Ekim 2021, Cumartesi 18:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
EVDEKİ KÖPEK KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

EVDEKİ KÖPEK KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Sevgili köpeğiniz evde kalıcı bir 'köpek kokusu' bırakıyor mu? Köpek sahibi olmanın tek dezavantajı bu ve ne yazık ki bir köpeğin kokmasını durdurmanın mucizevi bir yolu yok. Ancak bizim yapabileceğimiz, çok daha ferah bir ortam yaratacak olan bu kokuların evimize girmesini engellemek. İşte bu sinir bozucu kokuları evinizden çıkarmanın bazı harika yolları.KÖPEKLER NEDEN KOKAR?

KÖPEKLER NEDEN KOKAR?

'Köpek kokusu' yaygın olarak kullanılan bir terimdir, ancak 'kedi kokusu' veya 'kuş kokusu' asla duymayız. Niye ya? Bu hayvanlar kokmuyor mu? Evde kalıcı bir koku bırakacak kadar talihsiz olan sadece köpekler mi? Hayır.

Köpeklerin diğer evcil hayvanlardan daha fazla kokmasının nedeni, vücudun en büyük kokuları üretmeye meyilli bölümlerinin köpeklerde daha büyük olmasıdır - kulaklar, burun ve pençe yastıkları gibi alanlar. 

Sağlıklı bir köpeğin kokmasının üç ana nedeni vardır:

  • Ter Tıpkı bizim gibi köpekler de sıcakken terler. Bununla birlikte, yalnızca kürkle kaplanmayan alanlarda terlerler ve en büyük alanlar pati yastıklarıdır. Köpeğinizin patileri terledikçe, onu halıların, zeminlerin, kanepenin, yatağın... üzerinde durduğu her şeyin etrafına yayar.
  • Mumlu Kulaklar Köpeklerin kulakları, yüksek seviyede mum üreten yağ bezleriyle doludur. Bu mum, tipik olarak köpeğinize herhangi bir zarar vermeyen, ancak kokuşabilen küçük mikroorganizmalar için mükemmel bir üreme ortamıdır. Mayalı bir koku alırsanız, bu muhtemelen köpeğinizin kulaklarıdır.
  • Koku İşaretleme Köpekler bölgelerini sadece çiş yaptıklarında mı işaretler? Tekrar düşün. Köpekler sürekli olarak diğer köpeklerin ne durumda olduklarını bilmelerini sağlayan kokular üretirler. Gerçekten klasik 'köpek kokusu' olan bu koku bırakan kokudur ve yumuşak mobilyalarınız tarafından kolayca emilebilir.


YUMUŞAK MOBİLYALARDA KÖPEK KOKUSUNU ARINDIRIN

YUMUŞAK MOBİLYALARDA KÖPEK KOKUSUNU ARINDIRIN

Evdeki köpek kokusunu yumuşak mobilyalardan giderin.

Çamaşır Makinesi: Yumuşak mobilyalarınız makinede yıkanabilirse (tavsiye için bakım etiketine bakın), çamaşır makinenizi kullanmak köpek kokularını gerçekten hızlı ve kolay bir şekilde gidermenizi sağlayabilir.

Karbonat:  Yumuşak mobilyalarınızdan bazıları çamaşır makinesine uygun değilse endişelenmeyin. İster inanın ister inanmayın, kabartma tozu mükemmel bir köpek kokusu gidericidir. Kokuları kumaşlardan ve malzemelerden çekerek harika kokmalarını sağlayan oldukça emici özelliklere sahiptir. Herhangi bir kokan alanın üzerine kabartma tozu serpin ve birkaç saat, tercihen gece boyunca dinlenmeye bırakın. Sabah, kabartma tozunu vakumlayın ve taze, temiz kokunun keyfini çıkarın.


ZEMİNLERDE KÖPEK KOKUSU GİDERME

ZEMİNLERDE KÖPEK KOKUSU GİDERME

Köpeğiniz sık sık bahçeden parke, fayans veya muşamba mutfak zemininizden geliyorsa, bu, evinizdeki köpek kokusunun ana kaynaklarından biri olabilir. 

Zeminin basit bir fırçası, gevşek tüyleri kolayca çıkarabilir, ancak kokuyu hedef almayacak

Zeminlerdeki kokular için yerleri beyaz sirke ile temizleyebilirsiniz.


KOKUDAN KURTULMAK İÇİN YAPACAĞINIZ İLK ŞEY...

KOKUDAN KURTULMAK İÇİN YAPACAĞINIZ İLK ŞEY...

Köpeklerimiz kendilerini kokudan alıkoyamazlar - bu onların doğasının bir parçasıdır - bu nedenle koku oluşumunu önlemek için ev işlerimizin üstesinden gelmek bizim elimizdedir. 

Kokuları uzak tutmak söz konusu olduğunda en önemli görev, tüylerden kurtulmaktır çünkü çok uzun süre koku yaymaya devam eder.

Bunun için köpeğiniz varsa, süpürgenizi iyileştirin ve tüylerden arınmak için daha çok süpürge yapın. .

Vakumlama, evinizdeki dökülen tüylerin sayısını azaltmaya ve ardından kokuyu en aza indirmeye yardımcı olabilir. Evinize sinmiş köpek kokusundan kurtulmanın en kolay ve en hızlı yöntemi bu olabilir.

KÖPEĞİNİZİN SU İÇME ALIŞKANLIKLARINI DÜZENLEYİN

KÖPEĞİNİZİN SU İÇME ALIŞKANLIKLARINI DÜZENLEYİN

Köpeğinizin hareketliliğine göre doğru oranda suyu düzenli şekilde tüketiyor olması ter üretimi üzerinde etkilidir. Onun vücudunun hidrasyonunu dengeli tutarsanız yaydığı koku azalacaktır.


KOKU GİDERİCİ ÜRÜNLERDEN FAYDALANIN

KOKU GİDERİCİ ÜRÜNLERDEN FAYDALANIN

Evinizdeki köpek kokusunu gidermenin bir diğer yolu da koku giderici ürünlerden faydalanmaktır.

Köpeğinizi koku azaltıcı doğal şampuanlarla yıkayabilirsiniz.

Evinize koku için hava filtresi almayı deneyebilirsiniz.

Koku giderici kumaş spreylerinden kullanabilirsiniz.

Tüylerinin daha az dökülmesi için evcil dostlarınızı viramin takviyeleriyle destekeyebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir köpek ne kadar uzun süre yalnız bırakılabilir?