Köpekbalığı hatırası!

Köpekbalığı hatırası!

15 Ekim 2009, Perşembe 12:52
A A

Antalya´da balıkçılık yapan Hüseyin Kaya ile arkadaşları, biri 3 metre boy 263 kilogram ağırlığında, diğeri 2.5 metre boy 120 kilogram ağırlığında iki köpekbalığı yakaladı.

Kılıç balığı avlamak için denize açılan Hüseyin Kaya ile arkadaşları, ağlarına takılan Camgöz cinsi olduğu belirtilen köpekbalıklarını 6 saat süren zorlu mücadele sonunda 16 metrelik teknelerine çekebildiklerini söyledi. Doğu Garajı´ndaki Nisa Balıkçılık´ta sergilenen Camgöz köpekbalıkları, çevredekiler tarafından ilgiyle izlendi.

Köpekbalığını yakalamak için onları önce yorduklarını, ardından teknelerine çektiklerini söyleyen balıkçı Hüseyin Kaya, genellikle sürü halinde dolaşan, mezgit gibi balıkları yiyerek beslenen Camgözlere, Ege ve Marmara denizinde de zaman zaman rastlandığnı söyledi.

Bu tür balıkların yırtıcı olduğunu ve ağları yırttığını, ağla yakalamanın zor olduğunu da söyleyen Kaya, "Bunlar bizim şansımız oldu, yakalandığı ağdan kurtulamamışlar" dedi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.