Köpekleri üzen 6 davranış

Köpekler duygularını saklayamayan canlılardır. Köpek dostunuz bir şeye üzüldüğü zaman bunu anlamanız oldukça kolay olabilir. Ancak üzüldüğü şeyin ne olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz. Köpekleri üzen 6 davranışı derledik...

16 Mart 2021, Salı 13:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- KÖPEĞİNİZE SATAŞIYORSANIZ

1- KÖPEĞİNİZE SATAŞIYORSANIZ

Bir insan için eğlenceli bir şaka bir köpek için kırıcı olabilir. Havlamak, kuyruğunu çekmek gibi şakalar köpeklerin hiç hoşuna gitmez.

2- GÜNLÜK AKTİVİTE EKSİKLİĞİ

İnsan vücudunda olduğu gibi köpeklerin de bir biyolojik saati var. Köpeğiniz için bir günlük rutin oluşturmanız onu daha güvende hissettirecektir. Aynı zamanda siz de köpeğinizin hareketlerini daha iyi tanıyabilirsiniz. Günlük rutin uygulamasına başladıktan sonra köpeğinizin daha mutlu olduğunu göreceksiniz.

3- KIYAFET GİYDİRMEK

3- KIYAFET GİYDİRMEK

Köpeğiniz küçükken onu giydirmesi çok kolaydır fakat büyüdükçe kıyafet bulmakta zorlanabilirsiniz. Soğuk havalarda dolaştırmaya çıkarken kendi kazaklarınızı giydirebilirsiniz. Fakat şapka gibi aksesuarlar köpeğiniz için oldukça konforsuzdur.

4- TASMA

Dışarıda, özellikle sahilde, piknik alanlarında oturduğunuzda köpeğinizi tasmasından ağaca bağlamak köpeğinizi üzebilir. Uzmanlar tasmanın köpeklerle sahipleri arasında bir iletişim aracı olduğunu söylüyorlar. Tasmasından köpeğinizi çektiğinizde, köpeğiniz sizden uzaklaşabilir ve siz de onunla beraber sürüklenebilirsiniz. Köpeğiniz bu davranışınızı kötü olarak algılar. Ayrıca köpeğinizi dolaştırırken uzun tasmalar tercih etmelisiniz. Köpeğiniz kendini bu şekilde daha güvende ve özgür hissedecektir.

5- SU İLE KORKUTMAK

5- SU İLE KORKUTMAK

Köpekler genel olarak banyo yapmayı sevmezler. Kaygan zeminlerden ve akan suyun sesinde hoşlanmazlar. Bu yüzden köpeğinizi su ile korkutmak onu stres altında hissettirecektir.

6- BAĞIRMAK

Köpeğiniz evin herhangi bir yerine tuvaletini yaptığında eğer ona bağırırsanız bu onu korkutur ve bir daha dediğiniz yere tuvaletini yapmakta zorluk çeker.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kediler ortalama kaç yıl yaşar?