Köpeklerin karnını doyurmak için her gün 50 kilometre yol gidiyor

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bir vatandaş, sokak hayvanlarının soğuk havada açlıktan ölmemesi için her gün 50 kilometre yol giderek yiyecek bırakıyor

06 Şubat 2017, Pazartesi 14:35
A A
Köpeklerin karnını doyurmak için her gün 50 kilometre yol gidiyor
Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bir vatandaş, soğuk havada yiyecek bulmaktan zorlanan köpeklerin yardımına koştu.

"ARABAMI PARK EDEREK KÖPEKLERE EKMEK VERDİM"

Her gün 50 kilometre yol giden ve 1 metreyi bulan karda köpeklere yiyecek bırakan Orhan Taviloğlu, "Bir iş için Tosya’dan Kastamonu’ya giderken yol kenarında yaklaşık 30 adet sokak köpeği gördüm. Arabamı park ederek bu köpeklere ekmek verdim" dedi.

"HAFTADA 3-4 DEFA GELİYORUM"

Tosya ilçe merkezine giderek 70 tane ekmek aldığını ifade eden Taviloğlu, "Yaklaşık 50 kilometre mesafe bulunan bu köpeklerin karnını doyurmak için haftada 3-4 defa geliyorum. Bu yer kar ile kaplı ıssız bir alan olduğu için köpekler yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bazen yoldan geçen vatandaşlar da ekmek veriyor. Hayvan severlerin ve yetkililerin acilen bu konuya bir çözüm bulmaları gerekli. Yoksa bu hayvanlar bir gün açlıktan telef olacak. Böyle bir durum meydana gelir ise bu duyarsızlığın vebalini kimse vicdanında taşıyamaz. Yazıktır, günahtır ne olur bu köpeklere yardım edin" diye konuştu.

Karla kaplı bölgede yaşam mücadelesi veren sokak köpekleri, kurtarılmayı bekliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.