Köprülü Kanyon'da turist ve vatandaş arasındaki fark!

Antalya'da sıcak hava ve nemin etkisiyle bunalan vatandaşlar, Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yoğunluk oluşturdu. Vatandaşlar ile turistlerin aynı sulardaki iki farklı görüntüsü dikkat çekti

11 Ağustos 2015, Salı 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya'da sıcak hava ve nemin etkisiyle bunalan vatandaşlar, Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yoğunluk oluşturdu. Vatandaşlar ile turistlerin aynı sulardaki iki farklı görüntüsü dikkat çekti.

Kent merkezinde sıcak havadan bunalan Antalyalılar, Manavgat ilçesindeki Köprüçay Irmağı'nda serinliyor. Turistler kask ve can yeleği ile tek sıra birbirlerine tutunarak tam teçhizatlı olarak serinlerken vatandaşların bu güvenlik tedbirlerine dikkat etmedikleri görüldü. Vatandaşlar yanlarından geçen turist kafilesini ilgiyle izledi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte günün en yüksek hava sıcaklığı 39, deniz suyu sıcaklığı ise 30 derece olarak ölçüldü.

Turist çocukları da can yelekleriyle güvenli bir şekilde serin ama derin sulardan geçti. Yabancı minikler bu durumdan pek memnun görülmedi. Türk minikler yabancı akranlarının aksine serin sularda gayet neşeliydi. Can simitleriyle hem serinlediler hem de ebeveynleriyle şakalaştılar.

Köprülü Kanyon'daki insan seli akıllara Hinduların kutsal nehri Ganj'ı getirdi. Nem oranının yüzde 67 olduğu şehirde vatandaşlar, bunaltıcı havadan kurtulmak için sahilleri ve piknik alanlarını doldurdu.

Antalya sıcağının kavurduğu vücutları, Köprülü Kanyon'nun buz gibi suları başarıyla serinletti. Serinlemek isteyen birçok vatandaş ise Manavgat ilçesinde bulunan, 14 kilometre uzunluğunda, 100 metre derinliğindeki Köprülü Kanyon çevresinde piknik yaptı. Bazı vatandaşlar ise Köprüçay Irmağı'nın serin sularında yüzdü.

Aşırı soğuk suya rağmen vatandaşlar bu durumdan şikayet etmedi ve uzun süre soğuk suyun tadını çıkardı.

Sedir ormanları ile Kapadokya'daki peri bacalarına benzeyen taş oluşumlar arasında stresten uzak vakit geçirmeye çalışan vatandaşlar, kendilerini yüksek yerlerden ırmağın serin sularına bıraktı.

Serinlemek için Köprülü Kanyon'u tercih eden ve zaman zaman şakalaşan vatandaşlar unutulmaz bir gün yaşayarak bir sonraki sefere tekrar aynı yerde buluşmak üzere sözleştiler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Esra Erol'un programında 700 lira karşılığında fuhuş itirafı