Köprüyü çalanlar yakalandı

Köprüyü çalanlar yakalandı

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde yaklaşık 20 ton ağırlığındaki köprüyü çalanlar yakalandı.Köprüyü, bir hurdacıya 5 bin 400 TL'ye sattıkları, köprü parçalarının iki aracı hurdacıdan geçtikten sonra Dilovası'ndaki bir demir çelik tesisine satıldığı anlaşıldı

13 Mart 2013, Çarşamba 16:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gölcük’e bağlı İhsaniye Mahallesi’nin Karakaş Mevki’inde oturanların bağ ve bahçeleri ile mahallenin üst kesiminde yapılan evlere gidip gelmede kullandıkları, üzerinden traktör ve otomobil de geçebilen Hisardere üzerindeki 15 yıllık köprü kısa süre önce çalındı. Hırsızlığın ortaya çıkması ardından harekete geçen polis kapsamlı araştırma yaparken bölgedeki hurdacıları da tek tek taradı.

Gazete ve televizyonlarda yer alan bu olayı polis iki günde çözdü. Yapılan araştırmalarda, Hisardere’nin islah çalışmasını yapan müteahhit firmada çalışan İlyas Sami Türker adlı iş makinesi operatörünün, kaynakçı Çetin Cansu ve Şeyho Durmaz ile birlikte demir köprüyü oksijen kaynağı ile bulunduğu yerde parçalara ayırdıktan sonra iş makinesi ile kamyona yükledikleri, ilçede bulunan Mehmet Eşssiz ve oğlu İsmail Eşssiz’e ait hurdacıya 5 bin 400 TL’ye sattıkları belirlendi.

Bu kişileri gözaltına alan ekiplerin araştırmalarında, 20 ton ağırlığındaki köprü parçalarının, aracı iki hurdacıdan daha geçtikten sonra Kocaeli’nin Dilovası İlçesi’nde bulunan bir Demir Çelik Tesisi’ne gönderildiği ve muhtemelen burada da diğer hurda demirlerle birlikte eritildiği anlaşıldı.

Poliste ifadeleri alınan 5 kişiden hurdacı Mehmet Eşssiz ve oğlu İsmail Eşssiz serbest bırakılırken, İlyas Sami Türker, Çetin Cansu ve Şeyho Durmaz Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eşinin kaza yaptığını duyunca hastane koştu, hayatının şokunu yaşadı