Körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir? Bıçak bileme yöntemleri

Körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir? Bıçak bileme yöntemleri

Özellikle mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan bıçaklarımız zamanla kullana kullana keskinliğini kaybeder. Körelen bıçakla herhangi bir şey kesmek oldukça zor ve tehlikeli olur. Eğer bıçaklarınız körelmiş ve keskinleştirmek için yöntem arıyorsanız "körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir, bıçak bileme yöntemleri" haberimize göz atın.

30 Aralık 2019, Pazartesi 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mutfakta en çok kullanılan el aletlerinden birisi bıçaktır. Bıçaklar kullanıldıkça körelmeye başlar ve ilk günkü keskinliğini yitirir. Bıçakalarınız köreldiyse ve eskisi gibi keskinleştirmenin yöntemlerini arıyorsanız "körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir, bıçak bileme yöntemleri" detaylar haberimizde.

Körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir? Bıçak bileme yöntemleri

  • En bilindik yöntem bıçak bileme yöntemidir. İki bıçağı keskin taraflarını birbirine sürterek anlık gözüm üretebilirsiniz. Fakat bu çözüm kalıcı olmaz.
  • Bileme yöntemi olarak bilinen bir farklı yol ise bileme taşı veya bileme çubuğuyla bıçakları bilemektir. Bu çözüm oldukça işe yarar.
  • Porselen tabakla bıçak bileme yöntemi de oldukça bilindik bir yöntemdir. Bu yöntem kalıcı olmasa da anlık olarak işinizi görebilir.
  • Son yöntem olarakta bıçak bileyen dükkanlarda bıçağı bilettirip eski haline getirebilirsiniz.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kararan çatal kaşık nasıl parlatılır?