Korkunç ders!

Korkunç ders!

Antalya'da din kültürü dersi öğretmeninin farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlattığı derste Budistlerin cenaze töreninde, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntülerin yer aldığı belgeseli izlettirmesi öğrencileri şoka soktu. Veli ve öğretmenlerin şikayeti üzerine inceleme başlatıldı

20 Aralık 2014, Cumartesi 15:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muratpaşa ilçesinde 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayhan Bağdatlı, 4 Aralık Perşembe günü Yabancı Dil 12-O sınıfındaki dersinde, ölüm sonrasında farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerine ilişkin öğrencilere görüntülü anlatımda bulundu.

Çeşitli din ve inanışlara ilişkin anlatımlar arasında Budistler’in cenaze törenini bir belgesel eşliğinde öğrencilere anlatan öğretmen, Budist rahiplerin çıplak insan cesetlerini parçalara ayırması, akbabalar için hazırlanan araziye bırakması ve akbabaların da bu parçaları yediği görüntüleri izletti. Cesetlerin parçalara ayrılması ve akbabalara yedirilmesine ilişkin görüntüleri izleyen lise öğrencileri şoka girdi. Birçok öğrencinin büyük şoke olduğu bu olay üzerine bir çoğunun psikolojik olarak da etkilenmesi üzerine öğretmen hakkında okul müdürüne veliler tarafından şikayette bulunuldu.

İNCELEME BAŞLATILDI

Çocuklarının psikoloji bozulan velilerin şikayeti üzerine öğretmen uyarıldı ve konu hakkında Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilgilendirildi. Olaya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.

Milli Eğitim müdürü Osman Nuri Gülay, konuya ilişkin olarak Pazartesi günü müfettişlerin gönderilerek konunun inceleneceğini söyledi. Gülay, olayın içeriğine ilişkin, anlatılan dersin ders anlatım programlarına uygunluğu açılarından gerekli tüm incelemelerin müfettişler tarafından yapılacağını bildirdi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Samsun Vezirköprü'deki orman yangını iddiası ‘asılsız’ çıktı