Korkunç hata! Sakinleştirici yerine formalin verilince hayatını kaybetti

Rusya'da yaşayan 27 yaşındaki Ekaterina Fedyaeva'ya hastanede sakinleştirici yerine mumyalamada kullanılan formalin isimli bir madde enjekte edildi. Ameliyattan sonra 14 saat boyunca formalinle yaşayan genç kadın, organları iflas edince hayatını kaybetti

13 Nisan 2018, Cuma 12:00
A A

Korkunç bir tıbbi hataya kurban giderek hayatını kaybeden 27 yaşındaki Ekaterina Fedyaeva dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Ekaterina Fedyaeva'ya hastanede yatıştırıcı vermek yerine mumyalamada kullanılan formalin isimli madde verildi. The Sun'ın haberine göre cesedin parçalanmasını engellemek için kullanılan maddenin enjekte edilmesi üzerine Ekaterina Fedyaeva hayatını kaybetti.

Talihsiz kadının annesi, doktorları cinayetle suçladı. Ekaterina'nın komaya girmeden önce 2 gün boyunca korkunç acılar ve kasılmalar yaşadığını söyleyerek yaşam destek makinesine bağlı olduğunu ancak kalbinin birkaç defa durduğunu söyledi. Moskova'da başka bir hastaneye götürülen kadın komadan çıktı ancak çoklu organ yetmezliği yüzünden bazı organları iflas etti.

"Anne Galina Baryshnikova, ameliyat edilen kızının vücudunda kasılmalar meydana geldiğini, tüm vücudunun titrediğini söyleyerek, "Ona çorap ve kıyafetlerini giydirdim, üstüne bir battaniye attım ama o kadar çok titriyordu ki tarif bile edemiyorum" dedi.

'O BENİM TEK ÇOCUĞUM' DİYE YALVARDI

'O BENİM TEK ÇOCUĞUM' DİYE YALVARDI

"Ameliyat dönüşü hiçbir doktorun Ekaterina'yı görmeye gelmediğini söyleyen Galina Baryshnikova, "Formalinin ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Şimdi formalinin vücudu içten çürüttüğünü anlıyorum. Ameliyatı yapan insanlar zaten yanlış bir şeylerin olduğunu biliyordu. Bazı acil önlemler almaları gerekiyordu ama hiçbir şey yapmadılar" açıklamasında bulundu.

"Galina  Baryshnikova, "Lütfen yalvarırım ona yardım edin, o benim tek çocuğum' dedim ama bana eve gitmesini söylediler. Sanırım sadece gitmemi ve olan biteni gizlememi istediler. Ekaterina, durumu kötüleşince yoğun bakımda bir gece tutuldu. Ameliyattan sonra 14 saat boyunca formalinle yaşadı ama hiçbir şey yapmadılar dedi.

ORGANLARI İFLAS ETTİ

ORGANLARI İFLAS ETTİ

Galina Baryshnikova hastanede kendisine bir tıbbi hata meydana geldiğini, Trajik bir şekilde hayatını kaybeden Ekaterina Fedyaeva 7 Nisan'da gömüldü. Soruşturma ise hala devam ediyor.

FORMALİN NEDİR?

FORMALİN NEDİR?

Formalin, kimyada yaygın olarak kullanılan, sterilizasyon ve koruma amaçlı olarak tıp, tarım, hayvancılık, ilaç sanayinde, ahşap yapı malzemeleri imalatında ve reçine imalatında kullanılan formaldehitin sulu çözeltisidir. Renksiz ve keskin kokuludur. Formaldehid, Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) tarafından insanlarda kanserojen olan maddeler sınıfında yer alıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.