Korkunç şüphe

14 gündür kızları kayıp olan acılı aile kızlarının damadı tarafından öldürülmüş olabileceğinden şüpheleniyorlar

31 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

DÖVEREK HASTAHANELİK ETTİ

Figen Çapkan 37 yaşında, İzmirli. 20 yıl önce İsmet Çapkan ile evlenip Almanya Frankfurt’a yerleşti. 3 çocuğu olan çift son yıllarda geçinemiyordu. İddiaya göre İsmet Çapkan (42) eşi Figen’i sürekli dövüyordu. Figen Çapkan koca dayağıyla hastanelik olmuştu, olay karakola yansımıştı. Figen Çapkan 17 Ekim’de İstanbul’daki kardeşi Şükran Yılmaz’ı telefonla aradı.

KIZI ADAN'DA BULUNDU

Şükran Yılmaz telefonda kavga sesleri duydu. Bunun ne olduğunu sorunca telefon kapandı. Figen Çapkan’dan bir daha haber alınamadı. Nakliye şirketinde çalışan İsmet Çapkan, baldızını arayıp “Eşim ve kızım Cansu kayboldu” dedi. Cansu Çapkan (7) Adana’da bulundu. “Beni buraya babamın bir yakını getirdi” diyen Cansu götürüldüğü Almanya’da devlet himayesine alındı.

AİLE ENDİŞE İÇİNDE

Figen Çapkan 17 Ekim’den bu yana kayıp. Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen İsmet Çapkan izini kaybettirdi. Figen Çapkan’ın İzmir’deki ailesi kızlarının bulunması için ilgili tüm yerlere başvurdu. Anne Aynur, baba Ergun, ağabey Ahmet Kollar “Damadımız İsmet şizofreni tedavisi görüyordu. Kızımız Figen’i bir yere hapsetmiş veya öldürmüş olabilir” dedi.  Can ÖZLÜ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.