Korkutan açıklama: DEAŞ kimyasal saldırı düzenlemek istiyor

Korkutan açıklama: DEAŞ kimyasal saldırı düzenlemek istiyor

İngiltere Ulusal Güvenlik Bakanı Ben Wallace, terör örgütü DEAŞ'ın İngiltere'de bir kimyasal saldırı düzenlemek istediğini söyledi
 

02 Ocak 2017, Pazartesi 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İngiltere Ulusal Güvenlik Bakanı Ben Wallace, DEAŞ'ın ülkede kimyasal saldırı yapmak istediğini söyledi. Wallace, "DEAŞ 'herkesin en kötü korkusunu' gerçekleştirmek istiyor" dedi.
 

"DEAŞ'İN HEDEFİ KİMYASAL SALDIRI DÜZENLEMEK"Suriye ve Irak'ta kimyasal silahlar kullanan örgütün bu yöntemi Avrupa'ya taşımak istediğini belirten Wallace, "DEAŞ'ın hırsı kitlesel ölümlere neden olacak saldırılar düzenlemek. Olabilecek en fazla sayıda kişinin zarar görmesini istiyorlar. Kimyasal silah kullanmak konusunda hiçbir ahlaki çekinceleri yok. Eğer yapabilirlerse, bunu bu ülkede yaparlar." dedi.
 

REİNA'DAKİ SALDIRIDAN ÖNCE DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI


 
İstanbul'da Reina'da düzenlenen yılbaşı kutlamasına yönelik saldırıdan önce Sunday Times'a bir röportaj veren İngiliz Bakan, "Suriye ve Irak'ta bu tip silahları kullandıklarını gördük ve onların Avrupa için olan arzusunu da görebiliyoruz. Böyle bir durumda sebep oldukları can kaybı rakamları, herkesin en korktuğu şekilde olabilir." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rusya’nın açıklaması tedirgin etti! İki ülke savaşın eşiğinde…