Korkutan trend! Orgazm olmak için idrar tutuyorlar

Dolu mesanenin pelvik ve vücuttaki sinirleri uyardığını söyleyen kadınlar, tuvaletlerini yaptıktan sonra orgazm olduklarını iddia ediyorlar. Ancak doktorlar 'peegasms' adı verilen bu garip akımın böbrek hasarına neden olabilecek ağrılı enfeksiyonlara yol açabileceği konusunda uyarıyorlar

12 Temmuz 2018, Perşembe 11:12 Son Güncelleme:
A A

Hızla yayılan akım sosyal medyada tartışma konusu oldu. Birçok kadın idrarı son ana kadar tutup tuvalete gittikten sonra orgazm olduklarını ancak diğerleri tuvaletlerini yaptıktan sonra rahatlamak dışında pek bir şey hissetmediklerini söylüyor. Bir başka kadınsa sadece acı ve karıncalanma hissi duyduğunu, bunun orgazmdan çok uzak olduğunu belirtiyor.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan uzman doktor diye konuşuyor.

SEKS BAĞIMLILIĞI ZİHİNSEL BİR HASTALIK

Öte yandan bu trendin öncesinde Dünya Sağlık Örgütü seks bağımlılığın ruh sağlığı bozukluğu olduğunu ilan etti. DSÖ tarafından yayınlanan rapora göre dürtü etkisiyle yapıldığı tanısı konulan bu cinsel davranış bozukluğu, insanları sağlıklarını ihmal etme noktasına getiriyor. WHO uzmanlarına göre, cinsel ilişki bağımlılığı yüzünden en az 6 ay önemli psikolojik bozukluk ve sıkıntı yaşayan insanlara bu tanı konabiliyor.

SEKS BAĞIMLILIĞININ BELİRTİLERİ NELER?

Uzmanlara göre kontrol edilemeyen cinsel ilişki arzusu, seks bağımlısı olarak tanımlanmanın ilk belirtileri.

Devamlı cinsel ilişkiye girme ihtiyacı dışında çok sık porno yayını izleme ve kendi kendine tatmin, hayat kadınlarına yapılan sık ziyaretler ve internet üzerinde cinsel içerikli sitelerde saatlerce yapılan sohbetler de bu bağımlılığın belirtileri olarak görülüyor.

Cinsel bağımlılık, insanların yaşam kalitesini düşürmesinin dışında etrafındaki insanlara da zarar verebiliyor. Uzmanlar, bu sorunun tedavisinde öncelikle cinsel ilişki bağımlısı kişinin kendi sorununun tanısını koymasının önemine dikkati çekiyor. (mynet.com)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.