Korkuttunuz gelemiyor!

Cem Garipoğlu'nun anneannesi, torununun 172 gündür teslim olmamasının sorumluluğunu basına yükledi

25 Ağustos 2009, Salı 13:39
A A

Hüseyin Çapkın bastırıyor 

Celalettin Cerrah’tan sonra İstanbul Emniyet Müdürü olan Hüseyin Çapkın, Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipooğlu’nu yakalamak için bastırıyor. Polis 3 gün önce Cem Garipoğlu’nun amcası, ağabeyi, halası ve yeğenleri dahil 12 kişiyi gözaltına alıp sorgulamıştı. Aile üyelerine, Cem’e para aktarıp aktarmadıkları sorulmuştu. Önceki gün de Garipoğlu Ailesi’ne ait şirketlerde çalışan 9 kişi gözaltına alınarak Emniyet’e getirilmiş ve sorgulanmıştı.

‘Öcalan’ı bile geçtik!’

Dün sabah da Cem Garipoğlu’nun ailesinden 7 kişi gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra basına açıklama yapan Cem’in anneannesi Saadet Erol, cinayeti torununun işlediğine inanmadığını söyledi. Basının olayı çok büyüttüğünü belirten Saadet Erol “Bir memleket meselesi haline getirdiniz. Ortada bir cinayet var. Bir tek o mu öldürdü? Biz Öcalan’ı geçtik. Bizim acımız öldürülen kızın ailesinin acısından daha fazla. Yaptığınız haberlerle Cem’i korkuttunuz. Bu kadar üzerine gitmeseydiniz en azından cezaevindeki babasını kurtarmak için ortaya çıkardı” dedi.

Ağabeyi yine Emniyet’te

Saadet Erol’un yanı sıra Cem Garipoğlu’nun ağabeyi Levent Garipoğlu, dayıları Sedat Erol ile Serhat Erol, teyzesi Lütfiye Pınar, amcası Nizam Garipoğlu ile eşi Tijen Garipoğlu da dün Emniyet’e getirildi ve ifadeleri alındı. Cem’in akrabalarına, vahşi cinayetten sonra kendisiyle irtibat kurup kurmadıkları soruldu. Bu arada Cem’in ağabeyi Levent Garipoğlu, son 1 ayda 3 kez gözaltına alınarak ifade vermiş oldu.

Emir SÖYLEMEZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.