Koronavirüs belirtisi görülen kızını hastaneden kaçırdı

Koronavirüs belirtisi görülen kızını hastaneden kaçırdı

Almanya'dan 12 gün önce Düzce’nin Gölyaka ilçesine dönen ailenin 5 yaşındaki kızları, ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede, koronavirüs şüphesi ile başka bir hastaneye sevk edileceği sırada babası tarafından kaçırıldı. Polis, otomobili durdurup küçük kızın hastaneye götürülmesini sağladı.

15 Mart 2020, Pazar 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Düzce Gölyaka'ya 12 gün önce Almanya'dan gelen ailenin 5 yaşındaki kızları Ş.F, ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede koronavirüs şüphesi nedeniyle başka bir hastaneye sevk edilecekken babası Ü.F tarafından kaçırıldı. Polisin müdahale ettiği olayda küçük kız gitmesi gereken hastaneye götürüldü.Koronavirüs salgınında hastalığın zirve yaptığı bölge Çin'den Avrupa'ya kayarken Türkiye'de de 6 kişide koronavirüs tespit edildi. Yetkililer salgının yayılmasını önlemek için sık sık uyarı yaparken yaşanan olaylar ise düşündürüyor. Bunun son örneği Düzce'de yaşandı.

Küçük kız hastaneye götürüldü

Almanya'dan 12 gün önce Türkiye'ye gelen ailenin 5 yaşındaki kızları Ş.F.'de, gece saatlerinde ateş ve boğaz ağrısı şikayetleri görülmeye başlandı. Ş.F., babası Ü.F. tarafından Gölyaka Entegre Hastanesi acil servisine götürüldü. Ş.F. buradaki müdahalenin ardından da Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Babası kaçırdı

Burada yapılan ilk tetkiklerin ardından Ş.F.'nin, koronavirüs şüphesi ile gözetim altında tutulması için Atatürk Devlet Hastanesi'ne gönderilmesine karar verildi. Ancak bunu öğrenen Ü.F., kızını alarak hastaneden kaçırdı. Hastane yetkilileri polise haber verdi. Polis ekipleri, Ü.F. ve kızının içinde bulunduğu otomobili, Yığılca sapağı mevkisinde durdurdu. Ş.F., ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürülerek gözetim altına alındı.Emniyette ifadesinde bir anlık panikle böyle bir şey yaptığını söyleyen Ü.F., serbest bırakıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB'den ortak devriye açıklaması