'Korsan' operasyonunda şaşırtan rakam!

İstanbul'da hafta sonu yapılan operasyonlarda 1 buçuk milyon korsan kitap ele geçirildi

20 Ekim 2009, Salı 17:59
A A

İstanbul Valisi Muammer Güler, son operasyonla beraber 2009 yılı içerisinde 282 milyon lira değerinde korsan tabir edilen 3 milyon 31 bin kitap, 14 milyon 247 bin CD ele geçirildiğini söyledi.

Vali Güler, Sultangazi ve Zeytinburnu'nda 6 ayrı depoya yapılan baskınlarda 1 milyon 500 bin korsan kitap ele geçirildiğini hatırlatarak, bu kitapların basımlarında kullanılan kesme ve ciltleme makinelerinin de ele geçirildiğini ifade etti.

2009 yılı içerisinde yakalanan kitap sayısının bu operasyonda ele geçirilen kitap sayısıyla geçildiğini belirterek "Korsan ürünlerin üretimi, dağıtımı ve satışı yapıldığı düşünülürse bu operasyon doğrudan doğruya üretimin yapıldığı, basımın yapıldığı bir kaynağa düzenlendi. Bu sinekleri tek tek yakalamaktansa bataklığı kurutmaya yönelik bir operasyon olmuştur" diye konuştu.

Güvenlik Şube Müdürlüğü polislerine teşekkür eden Vali Güler, 2009 yılı içerisinde piyasa değeri 282 milyon lira değerinde korsan tabir edilen 3 milyon 31 bin kitap, 14 milyon 247 bin CD ele geçirildiğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.