Kot pantololonların formu nasıl korunur?

Kot pantolonlar moda dünyasının en pahalı ürünlerinden biri olabilir. Bir kez alınca senelerce giyiyor, verdiğimiz parayı hak etsin istiyoruz. Ancak kot pantolonları genelde gelişigüzel yıkıyor, ömrünü kısaltıyoruz. Peki kot pantolonları daha uzun süre nasıl kullanırız?

26 Haziran 2020, Cuma 19:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kotlarınızı her giyimden sonra yıkamayın

Kotlarınızı her giyimden sonra yıkamayın

Kot pantolonunuzu ilk yıkamadan önce mümkün olduğunca uzun süre giymeniz gerekir. Bu, kot pantolonun ölçülerinize tam uyum sağlamasına ve olması gerektiği şekilde korunmasına yardımcı olur. Diğer giyim eşyalarında olduğu gibi, her kullanımda yıkamak yerine, kot pantolonlrınızı nadiren yıkayın. Eğer pantolonunuz lekelendiyse küçük bir bölgeyi sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz.


 Kotunuzu dondurun

Kotunuzu dondurun

Eğer kotunuza kötü bir koku sinmişse yapmanız gereken bir poşet içine koyup ağzını bağlamak ve buzdolabı buzluğunda iki gün bekletmektir. Bu süre sonunda kotunuzdaki koku ortadan kaybolacaktır.

Asmayın, katlayın

Asmayın, katlayın

Kot pantolonlarınızı gardıropta muhafaza ediyorsanız klipsli askı kullanmanız sakıncalı olabilir. Bu askılar bel kısmında kalıcı izler bırakabilir, hatta bir müddet sonra deformasyona neden olabilir. Bunun yerine kot pantolonunuzu katlayın ve raflara yerleştirin.

Kot pantolon nasıl katlanır?

Kot pantolon nasıl katlanır?

Pantolonunuzu düz yüzeye serin. Soldan sağa doğru olacak şekilde ikiye katlayın. Bacaklardan tutun ve ortadan ikiye katlayın. Böylece bacakların gövdeleri kemerle aynı hizada olacak. Bacakları da yarı yarıya katladınız mı işlem tamamdır!

Kurutma makinesi kullanmayın

Kurutma makinesi kullanmayın

Kot pantolonların elastiki özelliklerini kaybetmemesi için kurutma makinelerinde değil doğal ve açık alanlarda kurutmalısınız. Eğer böyle bir imkanınız yoksa kurutma makinesinin en düşük ayarında uzun süre bekleterek kurutmalı ve elastik özelliğinin kaybolmasının önüne geçmelisiniz.


Paçaları kestirmeden önce...

Paçaları kestirmeden önce...

Yeni satın aldığınız kot pantolon uzun ise paça kestirme işlemi yapmadan önce iki kez yıkamalısınız. Kot pantolonlar yıkandığında boydan çekme özelliğine sahiptir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dar kıyafetler giymenin 9 zararı