Kot pantolonlarınızı profesyoneller gibi yenileyin

Kot pantolonlar hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Hem günlük kıyafetlerimizdeki kombinlerimiz de hem de özel günlerimizde vazgeçemediğimiz zamansız parçalar. Gelin o vazgeçemediğiniz parçaları yenilemeyi birlikte öğrenelim...

06 Ağustos 2018, Pazartesi 10:38
A A
ESKİ KOTLARDAN YENİ TASARIM YARATIN

ESKİ KOTLARDAN YENİ TASARIM YARATIN

Son zamanlarda sokak stilinin hayatımızı domine etmeye başlamasıyla birlikte daha da baskın bir hal aldılar. Üstelik özellikle yırtık modeler hemen her yerde ve çeşitte karşımıza çıkıyor. Bu yırtık modellerin aynısı da muhtemelen dolabınızda uzun zamandır bulunuyor. O halde yapmanız gereken tek şey el yeteneğinize biraz güvenmek ve bir moda profesyoneli gibi o eski kotlardan yeni stil bir şeyler yaratmak.

1. Başlamadan önce ödevinize çalışın.

1. Başlamadan önce ödevinize çalışın.

Elinize makası aldınız ama nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? Eğer planlı programlı bir kesme işlemi yapmazsanız o kotu çöpe atmanız çok muhtemel. Bu nedenle öncelikle beden tipinizi göz önüne almalı ve aşağıdaki listeyi takip etmelisiniz.

a) Pratik yapın.

a) Pratik yapın.

O çok sevdiğiniz kotunuzu kesmeden önce eski ve hiç giymediğiniz eski bir parça üzerinde deneme yapmak sonucu görmek açısından son derece doğru bir tercih olacaktır. Öncelikle basit kesiklerle başlayın. Pratik yaptıkça nasıl kesikler atmanız gerektiğini anlayacaksınız.

b) Doğru malzemeleri alın.

b) Doğru malzemeleri alın.

Kotunuzu kesmek için doğru malzemelere sahip misiniz buna emin olun. Öncelikle ihtiyacınız olan şey iyi bir makastır. Sonra ise bir cımbız ve zımpara ile mükemmel sonucu alabilirsiniz. Kesme işlemine başlarken kotun tek bir tarafını kestiğinize de emin olun, yanlışlıkla iki tarafını da kesmeyin.

c) Doğru kotu bulun.

c) Doğru kotu bulun.

Kesim yapmak için en doğru kot pantolonu seçmelisiniz. Çok fazla streç kotlar ve elastik kot kumaşları kesmek için doğru pantolonlar değillerdir. Bu pantolonların dokuları yumuşaktır ve kestiğiniz büyük bir deliğe dönüşebilir. Bu nedenle hafif kalın ve dokulu dokumaya sahip kotları seçmek çok daha doğru olacaktır.

2. Kotunuzu nasıl dönüştürebilirsiniz?

2. Kotunuzu nasıl dönüştürebilirsiniz?

Tüm bunları göze aldıysanız şimdi kotunuzdan son moda bir stil yaratmaya hazırsınız demektir. O halde aşağıdaki aşamaları takip edin ve işlemi tamamlayın.


-Öncelikle kotunuzu iç tarafını çevirin ve kesmek istediğiniz yere kalemle çizim yapın.

-Daha sonra makasınızla bu işaretlediğiniz yerden düzgünce kesin. Arka tarafın kesilmemesine dikkat edin.

-Daha sonra cımbızla aradan iplikleri çektirin.

-Yeteri kadar çektirdikten sonra bu bölgeyi zımparalayarak eskitme yapın.Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.